Küçük Prens

Mavibulut Yayıncılık
185
Free sample

Léon Werth’e
Bu kitabı bir büyüğe adadığım için çocuklardan özür diliyorum. Ama, önemli bir mazeretim var: Bu adam, benim dünyada sahip olduğum en iyi dost. Bir mazeretim daha var: Bu adam her şeyi anlayabiliyor, çocuklar için yazılmış kitapları bile. Üçüncü mazeretim ise şu: Bu adam şimdi Fransa’da, aç bilaç ve soğukta. Ona çektiklerini unutturacak bir şeylere öyle ihtiyacı var ki... Yine de, tüm bu mazeretleri yeterli bulmadıysanız, ben de bu kitabı, bu adamın bir zamanlar ki çocukluğuna adarım. Bütün büyükler bir zamanlar çocuktular. (Pek azı bunu hatırlayabilse de.) O halde, ithafımı şöyle düzeltiyorum:
Küçük bir çocuk olduğu günlerdekiLéon Werth’e
Read more
Collapse

About the author

Antoine de Saint-Exupéry, (Antoine Marie Jean-Baptiste Roger, comte de Saint-Exupéry) 29 Haziran 1900’de Fransa’nın Lyon kentinde doğdu. Çocuk yaştayken babasını kaybetti. Ardından annesi onu ve dört kardeşini alıp bir akrabalarının malikanesine taşındı. Saint-Exupéry genellikle varlıklı ve rahat bir yaşam sürdü. 1912 yılında ilk kez bir uçağa binme fırsatı buldu ve bu deneyim onda kalıcı bir iz bıraktı.

İlk önce Fransa’daki Katolik okullarında eğitim gören Saint-Exupéry, 1. Dünya Savaşı’nın başlamasının ardından ailesi tarafından İsviçre’ye yatılı okula gönderildi. 1917’de Fransaya döndü ve kısa bir süre için Paris’te üniversiteye hazırlık okuluna gitti. Ardından deniz harp akademisine girmeye çalıştıysa da sınavları geçemedi ve mimarlık okumak üzere güzel sanatlar akademisine (École des Beaux-Arts) girdi.

Read more
Collapse
4.2
185 total
Loading...

Additional Information

Publisher
Mavibulut Yayıncılık
Read more
Collapse
Published on
Jan 1, 2015
Read more
Collapse
Pages
105
Read more
Collapse
ISBN
9789753102001
Read more
Collapse
Read more
Collapse
Read more
Collapse
Language
Turkish
Read more
Collapse
Genres
Fiction / Literary
Read more
Collapse
Content Protection
This content is DRM protected.
Read more
Collapse
Read Aloud
Available on Android devices
Read more
Collapse

Reading information

Smartphones and Tablets

Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.

Laptops and Computers

You can read books purchased on Google Play using your computer's web browser.

eReaders and other devices

To read on e-ink devices like the Sony eReader or Barnes & Noble Nook, you'll need to download a file and transfer it to your device. Please follow the detailed Help center instructions to transfer the files to supported eReaders.
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.