SANAL TANRI / BAŞLANGIÇ (2017): Tanrı Değil Tanrı Gibi

AYDIN TURKGUCU
4
Free sample

SANAL TANRI / BAŞLANGIÇ


Tanrı Değil Tanrı Gibi

Yapay zeka ile ilgili “işinizi elinizden alacak”, “robotlarla evlilikler olacak”, “Yapay Zeka, insanlığın sonunu getirecek” gibi haberleri görmüşsünüzdür. Önce işimizi sonra eşimizi elimizden alıp, son olarak da insanlığın sonunu getireceği söylenen bu kıyamet makinesi hakkında ne biliyoruz, gerçekte ne ile karşı karşıyayız? Tüm bunların olabilmesi için robotların kendi kafasına göre hareket etmesini sağlayacak bilinç, robotlara nasıl üflenecek? Bu kıyamet makinesi, tüm bunları her şeyin ve tüm zamanların Tanrı’sıyım diyen Yaratıcıdan habersiz ve izinsiz mi yapacak? Dinler bundan nasıl etkilenecek? Sanal Tanrı; inancı yok mu edecek, yoksa onu yenileyecek mi?

Milyonlarca yıldır gördüklerimizin gerçekliğinden ve rüyada olmadığımızdan o kadar emindik ki, bizi hiçbir yere götürmeyen “Nereden ve niçin geldik?” sorusunu sorduk durduk. 2015-2017 yıllarında Nobel Barış Ödülü’ne aday gösterilmemi sağlayan “Neyin içinde yaşıyoruz ve buna nasıl karar veriyoruz?” sorusunu sormak hiç aklımıza gelmedi. Sanal gerçeklikle; gerçek arasındaki sınırın tamamen kalkacağı çok yakın gelecekte, “Hangisi gerçek, hangisi sanal?”, “Hangisi insani, hangisi Tanrısal?” demek zorunda kalacağız. Gerçekliğinden asla emin olamayacağınız bir Dünya’da yaşadığınızı hissetmenin kendinize, eşinize, işinize, çevrenize ve yaşadıklarınıza bakışınızı sonsuza kadar değiştireceğinden emin olabilirsiniz.

Sanal Tanrı, insanların yarattığı ve insanlara sanal (illüzyon) evrenlerde yaşama imkanı sunan yapay zeka temelli evren makinesinin adıdır ve o sanal evrenlerin Tanrısı gibidir. İnsanın teknolojiyle içindeki Tanrı’yı bulması olarak tanımladığım Bütünsel Barış aşamasını, Ata ile Maya’nın gelecekte yaşayacakları bir aşk hikayesi üzerinden en yalın haliyle anlatmaya çalıştım.

Sizi, Ahit Sandığınızın karşısına oturtup, Kitabın Mirasçılarından olmaya davet eden bu kitap, 2014 yılında girdiğimiz Altın BİLGİ Çağı’nın başlangıcındaki Tanrı Paradoksu aşamasında yaşanacak inanç kargaşasının derin endişelerini gidermek amacıyla, Kadim Bilgiler ve Kutsal Kitaplar incelenerek yazılmıştır. 

 AYDIN TÜRKGÜCÜ

www.aydinturkgucu.net

#Tanrı #Sanal #Başlangıç #Din #Bilim #Düşünür #Robot #Araf #İnanç #Kıyamet #Exit #Holografik #Holistik #Bütünsel #Uzay #İnsan #Adem #Havva #İK #Aşk #Nereden #Nereye #Rüya #Beyin #Sinyal #şüphe #Çan #Evren #Boyut #Barış #İnsani #Tanrısal #Uzaylı #Uzaylılar #Ufo #İsimsiz #Fiyatsız #Bedava #Deneme #İntihar #kitap #Aydın #Türkgücü #Algı #Aile #Şiir #Sevgili #Cevap #Açıkbüfe #Soru #Sembol #şifre #şekil #yıllık #Gelecek #Geçmiş #ihanet #2045 #zaman #zamanyolculugu #yerçekimi $karadelik #karamadde #kutsal #kutsalkitap #peygamber #adem #havva #cennet #kuantum #kuantumsıçrama #felsefe


Read more
Collapse

About the author

AYDIN TÜRKGÜCÜ (www.aydinturkgucu.net)

Aydın Türkgücü 1966 yılında Edirne’de doğdu. 1988 yılında Kara Harp Okulundan Muhabere Teğmen olarak mezun oldu ve 1994 yılında ordudan ayrıldı. Bilgisayar programcısı olarak orduda ve özel sektörde bir çok proje gerçekleştirdi.  1995 yılından itibaren, Kutsal Kitaplardaki, Holografik Evren ve Sanal Gerçeklik üzerine ilk kitabı, “Ben Hazırım Başlasın”ın tüm okuyucularını kitabın üzerinde yaratacağı şoklara karşı sigortaladı.

2014 yılında, altının değil bilginin altın kadar değerli olduğu  Altın BİLGİ Çağını başlattı.  “Nobel Barış Ödülü sadece insanlarla insanlar arasındaki barışa ödül veriyor. İnsanlarla doğa ve insanlarla hayvanlar arası barışı da kapsayan Bütünsel Barış (Holistik Barış) ödül kategorisi de açılmalı ve bu konuda çalışanlar da ödüllendirilmeli.” Dedi. Holografik Evren tasarımının Kalıcı Dünya Barışını nasıl sağlayacağını anlattığı kitapları ve seminerleri dolayısıyla 2015 Nobel Barış Ödülüne Aday gösterildi. (Maalesef ödül alamadı) Dünyaya Kalıcı Barışı bilim ve teknolojinin getireceğini savunan Aydın Türkgücü, Tanrıya Dönüş (İyi İnsanlara Güzel Haberler) kitabındaki çalışmasıyla 2017 yılında Nobel Barış Ödülüne yeniden aday gösterildi.

Yayınlanmış Kitapları:

İsimsiz Kitap

Ben Hazırım Başlasın

Sanal Tanrı (Tanrıdan Önce Son Çıkış)

İnanmak İçin Yeni Sebepler

Altın BİLGİ Çağı

Tanrıya Dönüş (İyi İnsanlara Güzel Haberler)

Sanal Tanrı / Başlangıç 

Read more
Collapse
4.0
4 total
Loading…

Additional Information

Publisher
AYDIN TURKGUCU
Read more
Collapse
Published on
Oct 7, 2017
Read more
Collapse
Pages
232
Read more
Collapse
Read more
Collapse
Best for
Read more
Collapse
Language
Turkish
Read more
Collapse
Genres
Religion / Religion & Science
Read more
Collapse
Content protection
This content is DRM protected.
Read more
Collapse

Reading information

Smartphones and Tablets

Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.

Laptops and Computers

You can read books purchased on Google Play using your computer's web browser.

eReaders and other devices

To read on e-ink devices like the Sony eReader or Barnes & Noble Nook, you'll need to download a file and transfer it to your device. Please follow the detailed Help center instructions to transfer the files to supported eReaders.
©2021 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.