SANAL TANRI / BAŞLANGIÇ (2017): Tanrı Değil Tanrı Gibi

· AYDIN TURKGUCU
4.4
8 reviews
Ebook
232
Pages

About this ebook

SANAL TANRI / BAŞLANGIÇ


Tanrı Değil Tanrı Gibi

Yapay zeka ile ilgili “işinizi elinizden alacak”, “robotlarla evlilikler olacak”, “Yapay Zeka, insanlığın sonunu getirecek” gibi haberleri görmüşsünüzdür. Önce işimizi sonra eşimizi elimizden alıp, son olarak da insanlığın sonunu getireceği söylenen bu kıyamet makinesi hakkında ne biliyoruz, gerçekte ne ile karşı karşıyayız? Tüm bunların olabilmesi için robotların kendi kafasına göre hareket etmesini sağlayacak bilinç, robotlara nasıl üflenecek? Bu kıyamet makinesi, tüm bunları her şeyin ve tüm zamanların Tanrı’sıyım diyen Yaratıcıdan habersiz ve izinsiz mi yapacak? Dinler bundan nasıl etkilenecek? Sanal Tanrı; inancı yok mu edecek, yoksa onu yenileyecek mi?

Milyonlarca yıldır gördüklerimizin gerçekliğinden ve rüyada olmadığımızdan o kadar emindik ki, bizi hiçbir yere götürmeyen “Nereden ve niçin geldik?” sorusunu sorduk durduk. 2015-2017 yıllarında Nobel Barış Ödülü’ne aday gösterilmemi sağlayan “Neyin içinde yaşıyoruz ve buna nasıl karar veriyoruz?” sorusunu sormak hiç aklımıza gelmedi. Sanal gerçeklikle; gerçek arasındaki sınırın tamamen kalkacağı çok yakın gelecekte, “Hangisi gerçek, hangisi sanal?”, “Hangisi insani, hangisi Tanrısal?” demek zorunda kalacağız. Gerçekliğinden asla emin olamayacağınız bir Dünya’da yaşadığınızı hissetmenin kendinize, eşinize, işinize, çevrenize ve yaşadıklarınıza bakışınızı sonsuza kadar değiştireceğinden emin olabilirsiniz.

Sanal Tanrı, insanların yarattığı ve insanlara sanal (illüzyon) evrenlerde yaşama imkanı sunan yapay zeka temelli evren makinesinin adıdır ve o sanal evrenlerin Tanrısı gibidir. İnsanın teknolojiyle içindeki Tanrı’yı bulması olarak tanımladığım Bütünsel Barış aşamasını, Ata ile Maya’nın gelecekte yaşayacakları bir aşk hikayesi üzerinden en yalın haliyle anlatmaya çalıştım.

Sizi, Ahit Sandığınızın karşısına oturtup, Kitabın Mirasçılarından olmaya davet eden bu kitap, 2014 yılında girdiğimiz Altın BİLGİ Çağı’nın başlangıcındaki Tanrı Paradoksu aşamasında yaşanacak inanç kargaşasının derin endişelerini gidermek amacıyla, Kadim Bilgiler ve Kutsal Kitaplar incelenerek yazılmıştır. 

 AYDIN TÜRKGÜCÜ

www.aydinturkgucu.net

#Tanrı #Sanal #Başlangıç #Din #Bilim #Düşünür #Robot #Araf #İnanç #Kıyamet #Exit #Holografik #Holistik #Bütünsel #Uzay #İnsan #Adem #Havva #İK #Aşk #Nereden #Nereye #Rüya #Beyin #Sinyal #şüphe #Çan #Evren #Boyut #Barış #İnsani #Tanrısal #Uzaylı #Uzaylılar #Ufo #İsimsiz #Fiyatsız #Bedava #Deneme #İntihar #kitap #Aydın #Türkgücü #Algı #Aile #Şiir #Sevgili #Cevap #Açıkbüfe #Soru #Sembol #şifre #şekil #yıllık #Gelecek #Geçmiş #ihanet #2045 #zaman #zamanyolculugu #yerçekimi $karadelik #karamadde #kutsal #kutsalkitap #peygamber #adem #havva #cennet #kuantum #kuantumsıçrama #felsefe


Ratings and reviews

4.4
8 reviews
Diamond 2018
May 23, 2020
Wonderful.
1 person found this review helpful
Did you find this helpful?
Suela Semra
January 7, 2024
Gerçekmiş gibi yaşa, ilizyonmuş gibi sev!
Did you find this helpful?

About the author

AYDIN TÜRKGÜCÜ (www.aydinturkgucu.net)

Aydın Türkgücü 1966 yılında Edirne’de doğdu. 1988 yılında Kara Harp Okulundan Muhabere Teğmen olarak mezun oldu ve 1994 yılında ordudan ayrıldı. Bilgisayar programcısı olarak orduda ve özel sektörde bir çok proje gerçekleştirdi.  1995 yılından itibaren, Kutsal Kitaplardaki, Holografik Evren ve Sanal Gerçeklik üzerine ilk kitabı, “Ben Hazırım Başlasın”ın tüm okuyucularını kitabın üzerinde yaratacağı şoklara karşı sigortaladı.

2014 yılında, altının değil bilginin altın kadar değerli olduğu  Altın BİLGİ Çağını başlattı.  “Nobel Barış Ödülü sadece insanlarla insanlar arasındaki barışa ödül veriyor. İnsanlarla doğa ve insanlarla hayvanlar arası barışı da kapsayan Bütünsel Barış (Holistik Barış) ödül kategorisi de açılmalı ve bu konuda çalışanlar da ödüllendirilmeli.” Dedi. Holografik Evren tasarımının Kalıcı Dünya Barışını nasıl sağlayacağını anlattığı kitapları ve seminerleri dolayısıyla 2015 Nobel Barış Ödülüne Aday gösterildi. (Maalesef ödül alamadı) Dünyaya Kalıcı Barışı bilim ve teknolojinin getireceğini savunan Aydın Türkgücü, Tanrıya Dönüş (İyi İnsanlara Güzel Haberler) kitabındaki çalışmasıyla 2017 yılında Nobel Barış Ödülüne yeniden aday gösterildi.

Yayınlanmış Kitapları:

İsimsiz Kitap

Ben Hazırım Başlasın

Sanal Tanrı (Tanrıdan Önce Son Çıkış)

İnanmak İçin Yeni Sebepler

Altın BİLGİ Çağı

Tanrıya Dönüş (İyi İnsanlara Güzel Haberler)

Sanal Tanrı / Başlangıç 

Rate this ebook

Tell us what you think.

Reading information

Smartphones and tablets
Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.
Laptops and computers
You can listen to audiobooks purchased on Google Play using your computer's web browser.
eReaders and other devices
To read on e-ink devices like Kobo eReaders, you'll need to download a file and transfer it to your device. Follow the detailed Help Center instructions to transfer the files to supported eReaders.