Caz Tenceresi

· Ayşegül Ural
5.0
1 review
Ebook
234
Pages

About this ebook

Hayatta önemsiz ayrıntıların peşinde ya da büyük sorulara çaresizce cevap arayarak sürüklenmeye alışık Dilek Esen, ummadığı bir anda kendini çocukluğunun geçtiği evin önünde bulur. İçindeki çalkantının merkezindeki ev, uzun zamandır semtin, hatta şehrin popüler bir hostelidir.

Zaman zaman kendine bile çekilme gibi görünen, zorlu bir yolculuğun açılımına dönüşür. Basit şeylerin telafisizliği, acı izler bırakan anılar, tutamadığı yaslar arasında dolaşır, restore etmeye çalıştığı kozanın Ebedi Şehir, Città Nuova, Rhuthmos evrelerini sorgular, araştırır, anlatır Dilek. Bir yandan da, altyazı çevirilerini sürdürür. Bu sırada hostelde turistler, kiracılar, kabare Kırk Satır ve çalışanlarla birlikte, günler hem benzer hem farklı ritimler eşliğinde sürüp gitmektedir. Hayatın bütünlüğünü ve insani deneyimleri aklında caza has salınımla buluşturmaya çalışırken, “Belki gerçeklik, sadece bir hareket ve olasılık hissidir,” der.

Ratings and reviews

5.0
1 review

About the author

(Gelibolu, 1973) İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi

İngilizce İktisat Bölümünü bitirdi. Öyküleri Notos, Kitap-lık, Dünyanın Öyküsü, Sarnıç Öykü, Karahindiba ve Koza Düşünce dergilerinde yayımlandı.

İyi Pazarlar, İyi Pazartesiler (Aylak Adam Yayınları, öykü, 2013),

Kör Nokta (e-kitap, öykü, 2015), Tepegöz (e-kitap, roman, 2020),

Yangı Şarkıları (e-kitap, öykü, 2020)

Rate this ebook

Tell us what you think.

Reading information

Smartphones and tablets
Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.
Laptops and computers
You can listen to audiobooks purchased on Google Play using your computer's web browser.
eReaders and other devices
To read on e-ink devices like Kobo eReaders, you'll need to download a file and transfer it to your device. Follow the detailed Help Center instructions to transfer the files to supported eReaders.