AI w edukacji Część 2 Praktyczne pomysły na kreatywną edukację: Część 2

· AI w edukacji বই 2 · poswojsku.pl sp. z o.o.
ই-বুক
161
পৃষ্ঠা
উপযুক্ত

এই ই-বুকের বিষয়ে

Recenzja czytelniczki: Transformacja Edukacji w Moich Rękach – Recenzja „AI w edukacji Część 2”

Kiedy po raz pierwszy trafiłam na ebook „AI w edukacji Część 2: Praktyczne pomysły na kreatywną naukę”, nie sądziłam, że odmieni on moje podejście do nauczania i wykorzystania nowoczesnych technologii w edukacji. Ten inspirujący poradnik, pełen konkretnych pomysłów na integrację sztucznej inteligencji w nauczaniu przeróżnych przedmiotów, od biologii po wychowanie fizyczne, otworzył przede mną nowe horyzonty.

Każdy rozdział to skarbnica kreatywnych pomysłów, które nie tylko ułatwiają zrozumienie skomplikowanych koncepcji, ale także czynią naukę bardziej angażującą i dostosowaną do indywidualnych potrzeb uczniów. Narzędzia AI do automatycznego oceniania czy chatboty edukacyjne to tylko niektóre z rozwiązań, które zrewolucjonizowały moje lekcje.

Jednak najbardziej cenię sobie rozdziały poświęcone bezpieczeństwu oraz etyce wykorzystania AI w edukacji. Autor, nie tylko przedstawia potencjalne zagrożenia, ale również oferuje praktyczne porady, jak minimalizować ryzyka związane z masowym stosowaniem tych technologii.

Dzięki tej książce zrozumiałam, że AI może nie tylko wspierać proces edukacyjny, ale też stymulować kreatywność i krytyczne myślenie. To nie tylko przewodnik po narzędziach AI, ale przede wszystkim manifest nauczania przyszłości, które już dziś staje się rzeczywistością w mojej klasie.

Jeśli jesteście nauczycielami, którzy chcą być na bieżąco z najnowszymi trendami w edukacji i technologii, to „AI w edukacji Część 2” jest lekturą obowiązkową. Zapewniam, że każda strona tej książki dostarczy Wam nie tylko wiedzy, ale przede wszystkim inspiracji do tego, aby nauczać inaczej – skuteczniej, nowocześniej i z większym zrozumieniem dla potrzeb współczesnych uczniów.

AI w edukacji Część 2 Praktyczne pomysły na kreatywną edukację

Witajcie w świecie, gdzie Wielki Mag Merlin bez wahania zamieniłby swoją różdżkę na algorytm, a uczniowie rozwiązują równania matematyczne przy pomocy sztucznej inteligencji. „AI W EDUKACJI Część 2 praktyczne pomysły na kreatywną naukę”, to poradnik, który może nie nauczy Was kodowania, ale z pewnością pokaże, jak algorytmy sztucznej inteligencji mogą pomagać w nauce. Właśnie tutaj spróbuję zmienić Wasze podejście do nauki. Pomoże AI! Czy zdecydujesz się na szybki update?

Zabiorę Was w podróż, gdzie sztuczna inteligencja i nauka tworzą tak naturalne połączenie, że Darwin by się nie powstydził. No, może trochę przesadziłem. Ale tylko nieco. Poznając ten poradnik, mam nadzieję, że poczujecie chemię do chemii, a miętę do mięty :). A fizyka? Oj, poczujecie przyciąganie, bo tutaj grawitacja, to nie tylko spadające jabłka, ale i intrygujące pomysły.

Zanurzcie się w geografii, gdzie AI pomoże Wam zwiedzić świat bez wychodzenia z klasy, a na lekcjach języków obcych technologia pokaże … język i to dosłownie! Ale bez obaw, wszystko może się obyć całkiem kulturalnie. Bo czy zastanawialiście się kiedyś, jak by to było, gdybyście mogli teleportować się w czasie i przestrzeni? Dzięki sztucznej inteligencji, geografia i historia mogą stać się naszymi prywatnymi wehikułami – właśnie: czasu oraz przestrzeni. Możemy eksplorować piramidy bez piasku w butach i przemierzać Wielki Mur Chiński, nie martwiąc się o kondycję. A wszystko to podczas jednej lekcji. Z małą przerwą na herbaciany detoks ;).

A gdyby tak Twoi uczniowie mogliby „zobaczyć” dźwięki? Kreatywne pomysły na lekcje muzyki z AI pozwolą im wizualizować harmonię i zobaczyć, jak wygląda piękno symfonii. Może nawet odkryją, że Beethoven czy Chopin mieli swoje własne rodzaje playlist – tylko nieco mniej cyfrowe ;).

Inne przedmioty? Proszę bardzo! Zajrzyj w głąb tego poradnika. Zobacz pozostałe propozycje na ciekawe, inspirujące i głęboko wciągające lekcje dla uczniów, ale także i dla wspaniałych nauczycielek oraz nauczycieli.

Edukatorzy i edukatorki oraz Ty – szanowna Dyrekcjo! Wzmocnijcie swoje super moce dzięki narzędziom AI, które pomogą zarządzać Waszą klasą oraz nauką: skutecznie, efektownie i efektywnie. A zarządzanie placówką? AI to Wasz nowy, niezawodny doradca biznesowy, a może doradczyni do spraw promocji szkoły? Twój wybór! W każdym razie – na pewno nie poprosi Ciebie o urlop. A do tego zawsze ma czas i niesamowity poziom empatii oraz zrozumienia. Zawsze możesz liczyć na życzliwość w jego (i/lub jej) … chciałbym powiedzieć – „ustach”, ale to byłoby (jeszcze!) zwykłą przesadą. Choć zapewne już niedługo, w niedalekiej przyszłości … hmm, no wiesz. Roboty, itd.

Mam przyjemność przedstawić drugą część poradnika, który, jak zakładam, będzie dla Was inspirującym przewodnikiem po fascynującym świecie AI. Na kolejnych stronach tej książki znajdziesz przykłady zastosowań sztucznej inteligencji w edukacji, choć nie zabraknie także odniesień do innych dziedzin życia.

Współczesne technologie AI otwierają przed nami wszystkimi zupełnie nowe, nieznane dotychczas horyzonty kreatywności oraz możliwości dydaktycznych. Większość z nich jeszcze całkiem niedawno byłoby nawet trudnym do pomyślenia. A tym bardziej nie do zastosowania. Moja książka ma na celu nie tylko zainspirować Ciebie do wykorzystywania AI w nauczaniu różnych przedmiotów, ale również dostarczyć konkretne narzędzia i pomysły, jak można to zrobić efektywnie oraz bezpiecznie.

Zagłębiając się w treść niniejszego poradnika, znajdziecie praktyczne propozycje zastosowań AI w biologii, chemii, matematyce, fizyce, językach obcych oraz wielu innych dziedzinach edukacji szkolnej. Wszystko po to, aby uatrakcyjnić proces nauczania celem uczynienia go bardziej interaktywnym, zrozumiałym i angażującym dla dzieci oraz młodzieży.

W tej części poradnika dużo uwagi poświęcam także ciekawym narzędziom oraz metodologiom, które mogą wspierać nauczycieli w ich codziennej, szkolnej pracy. Spróbuje udowodnić Tobie, że sztuczna inteligencja może być zarówno codziennym pomocnikiem, jak i wielką inspiracją. Efektem Waszej współpracy, powinno być zwiększenie zainteresowania wśród uczniów danym przedmiotem nauczania. Ciekawsze, bardziej kreatywne zajęcia mogą się okazać drogą do lepszego przyswajania szkolnej wiedzy.

Nie unikam w tym poradniku także trudnych tematów, jak potencjalne zagrożenia płynące z masowego wdrożenia sztucznej inteligencji, zarówno dla uczniów, nauczycieli, jak i całej społeczności edukacyjnej. Właściwe podejście do zastosowania AI, powinno uwzględniać między innymi kwestie etyczne oraz społeczne. Jest szansa, że właściwe wyważenie pomiędzy korzyściami i zagrożeniami da pozytywny efekt w rozwoju młodego człowieka oraz ludzkiej społeczności.

Podsumowując: mam nadzieję, że ten poradnik stanie się dla Was:

niezmiernie cennym źródłem fachowej wiedzy oraz pomysłów, które ożywią każdą szkolną lekcję,

skuteczną pomocą w przygotowaniu uczniów do życia w świecie przyszłości, gdzie zapewne technologia AI odgrywać będzie kluczową rolę.

লেখক সম্পর্কে

Dariusz Gołębiowski – kim jestem?

ZAWODOWO:

Trener/ Doradca biznesowy/ Programista webowy oraz aplikacji mobilnych / Pisarz.

Twórca między innymi:


profesjonalnych poradników z zakresu nowoczesnych technologii IT, m.in.:

Twoje bezpieczeństwo w świecie cyber i sztucznej inteligencji Część 1 Wprowadzenie

Twoje bezpieczeństwo w świecie cyber i sztucznej inteligencji Część 2 Cyberhigiena

Twoje bezpieczeństwo w świecie cyber i sztucznej inteligencji Część 3 Dziecko i Ty

AI w edukacji Część 1 Praktyczny poradnik nie tylko dla nauczycieli

AI w edukacji Część 2 praktyczne pomysły na kreatywną naukę

Stwórz Grę Mobilną wydanie 2

szkoleń oraz materiałów biznes/IT, w tym z zakresu cyberbezpieczeństwa, AI, RODO,

książek przygotowujących do kwalifikacji INF.04,

aplikacji, sklepów, gier i portali internetowych,

powieści, opowiadań i wierszy,

bajek dla dzieci,

artykułów prasowych i webowych: biznes, edukacja, programowanie,

treści informacyjnych i reklamowych dla firm obecnych w internecie.

PRYWATNIE:

Mąż kochającej żony, ojciec trójki wspaniałych dzieci.

Miłośnik dwóch milusińskich kotków oraz wspaniałego psa. Proszę uwierz mi na słowo: „zwierzęta z odzysku ;)" (schronisko, ulica, itp.) są kochane! Daj szansę zwierzakowi na zostanie Twoim przyjacielem! Ja dokładnie tak zrobiłem i były to trzy świetne decyzje ;).

Zamieszkały: w Zduńskiej Woli – prawie całe życie.

Urodzony: dawno, dawno temu , może nawet zbyt dawno ;).

Wykształcenie: Magister Zarządzania i Marketingu plus Studia Podyplomowe Zaawansowane Aplikacje Multimedialne I Ich Zastosowania.

Kultywuje: starodawną, zapomnianą, nieco filozoficzną sztukę pisania powieści, opowiadań oraz wierszy :).

Fan: podróży po górach, ale jedynie latem, jesienią i wiosną :),

Uwielbia: sporty ekstremalne typu szachy lub warcaby ;).

ই-বুকে রেটিং দিন

আপনার মতামত জানান।

পঠন তথ্য

স্মার্টফোন এবং ট্যাবলেট
Android এবং iPad/iPhone এর জন্য Google Play বই অ্যাপ ইনস্টল করুন। এটি আপনার অ্যাকাউন্টের সাথে অটোমেটিক সিঙ্ক হয় ও আপনি অনলাইন বা অফলাইন যাই থাকুন না কেন আপনাকে পড়তে দেয়।
ল্যাপটপ ও কম্পিউটার
Google Play থেকে কেনা অডিওবুক আপনি কম্পিউটারের ওয়েব ব্রাউজারে শুনতে পারেন।
eReader এবং অন্যান্য ডিভাইস
Kobo eReaders-এর মতো e-ink ডিভাইসে পড়তে, আপনাকে একটি ফাইল ডাউনলোড ও আপনার ডিভাইসে ট্রান্সফার করতে হবে। ব্যবহারকারীর উদ্দেশ্যে তৈরি সহায়তা কেন্দ্রতে দেওয়া নির্দেশাবলী অনুসরণ করে যেসব eReader-এ ফাইল পড়া যাবে সেখানে ট্রান্সফার করুন।