Birlibán jde do školy

863

V případě, že nechcete zadávat číslo platební karty, můžete některé knihy stáhnout na následujícím odkaze: https://drive.google.com/folderview?id=0B9O9FlJOLQ5VeW54a3g5ZWpwMW8&usp=sharing

Birlibán jde do školy je dětská kniha spisovatele Eduarda Petišky volně navazující na příběh o chlapci Birlibánovi. Titul vyšel poprvé v nakladatelství Mladá fronta s ilustracemi Václava Sivka roce 1962, tedy tři roky po prvním vydání Birlibán (1959). V současné podobě vychází poprvé elektronicky s ilustracemi Jakuba Mareše.

Stejně jako první díl, je i Birlibán jde do školy zaměřen na problematiku dětství a dětskou adaptaci na okolní prostředí. V tomto díle se autor zabývá jedním z nejdramatičtějších období dětství - přechodem z předškolního věku do školního, opouštění světa bezstarostných her a začátkem prvních životních povinností. Nenásilnou formou provádí dítě světem jeho vrstevníků i dospělých a tak přispívá k jeho socializaci. Příběhy, které Birlibán zažívá, tak nacházejí široké uplatnění ve vzdělávacím kontextu a výukových materiálech, programech a tématicky zaměřených projektech.

Read more
Collapse

About the author

 PhDr. Eduard Petiška (14. května 1924 Praha – 6. června 1987 Mariánské Lázně) byl český básník,romanopisec, povídkář, novelista, autor knih pro děti a mládež, dramatik, teoretik dětské literatury a překladatel, otec spisovatele Martina Petišky. Autor více než devadesáti titulů, oslovující už pátou generaci čtenářů. Jeho knihy byly přeloženy do několika desítek jazyků a staly se populární i v zahraničí. Celkové prodeje jeho děl přesáhly hranici osmnácti milionů kusů. V roce 2014 u příležitosti 90. let od autorova narození, vycházejí jeho díla také v elektronické podobě v edici sebraných spisů Eduarda Petišky, z nichž jsou některá k dispozici zdarma ke stažení.

Jakub Mareš je vystudovaný grafik a začínající ilustrátor, kterého od dětství baví kreslit a vytvářet hry. Je autorem výukových her pro Národní technické muzeum, má na svědomí ilustrace a komiksy do měsíčníku Českých drah, ČD pro vás. S vývojem interaktivních (počítačových) her má dlouholeté zkušenosti, jako příklad si můžete stáhnout jeho hru Jak přežít Vánoce.

Read more
Collapse
3.1
863 total
Loading...

Additional Information

Publisher
Education
Read more
Collapse
Pages
15
Read more
Collapse
Read more
Collapse
Best For
Read more
Collapse
Language
English
Read more
Collapse
Content Protection
This content is DRM protected.
Read more
Collapse

Reading information

Smartphones and Tablets

Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.

Laptops and Computers

You can read books purchased on Google Play using your computer's web browser.

eReaders and other devices

To read on e-ink devices like the Sony eReader or Barnes & Noble Nook, you'll need to download a file and transfer it to your device. Please follow the detailed Help center instructions to transfer the files to supported eReaders.
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.