Albánie off-roadový ráj

· Filip Weber
1.0
1 review
Ebook
304
Pages

About this ebook

60 off-road tras pro terénní automobily a enduro motorky, některé pro pohodlné cestování, jiné na naviják!

Víte jak se albánsky řekne „lopata“? No přece „lopata“! Tak si jí nezapomeňte přibalit s sebou. Budete jí potřebovat!

Nedejte na ošklivé historky, kterými se lidé ve střední Evropě straší. Zapomeňte na zkazky o krevní mstě a o přepadání. Albánci jsou normální lidé, toužící po práci a rodině.

Albánie se mění před očima, řada krásných off-road tras je vyasfaltovaných, staví se nové dálnice a tunely. Zato hory mi přijdou čím dál opuštěnější. Lidé se stěhují do měst a v horských vesnicích jsou jen přes léto. Cesty v horách jsou pořád v horším a horším stavu, řada z nich je po zimě pro závaly neprůjezdných. A to je ten pravý off-roadový ráj. Do auta lopatu, na motorku přibalit kurty na vytahování z bahna, lehký stan a spacák a hurá do hor. Ke krásným jezerům, na opuštěné planiny, na dech beroucí vyhlídky.

Škoda, že většina návštěvníků trefí pouze do Tethu a Valbone. Tato dvě údolí jsou sice překrásná, ale plná turistů a připomínají lunapark. Zamiřte do centrální nebo nejlépe do jižní Albánie. Tam zatím není žádná turistická infrastruktura, hory jsou překrásné a můžete se tam dny a dny toulat po horských cestách. V horách jsou ukryta překrásná jezera, skalní monumenty, daleké vyhlídky. Cesty k nim jsou těžko průjezdné, zničené od náklaďáků IFA ilegálních těžařů dřeva. Průjezdné jen na nazvedaném off-roadu s navijákem nebo lehké enduro motorce. A to jsou ty správné cíle pro dobrodruhy!

Ale i běžný cestovatel na naloženém cestovním enduru nebo SUV si zde přijde na své. Vybral jsem doporučené trasy, kde nečíhá žádná past a snadno je projedete. Rád bych, aby vás tento průvodce provedl těmi nejkrásnějšími místy v Albánii. Místy, která jsem si zamiloval a na která se rád vracím.

Toto třetí vydání je zřejmě posledním. V Albánii se mi už podařilo projet všechny myslitelné off-road trasy. V dalších letech si už jen vezmu tužku a budu v průvodci škrtat, co je vyasfaltováno.

Tak neseďte doma, zvedněte se a vyrazte za dobrodružstvím!

Děkuji všem Čechům a Albáncům, kteří mi pomáhali a podpořili mě!

Kniha je pouze v elektronické verzi bez možnosti tisku. GPX soubor není dostupný.

Ratings and reviews

1.0
1 review

About the author

“Na světě nejsou nejkrásnější věci, ale okamžiky.” Karel Čapek

Celý život cestuji po světě, přes dvacet let jsem pádloval na kajaku na divoké vodě. Pak jsem se toulal na motorce nebo v terénním autě po pouštích a několik let jsem se úspěšně účastnil vícedenních cross-country rally na motorce v zemích jako Albánie, Maroko, Tunis, Libye, Ukrajina. Dnes cestuji hlavně s dětmi off-roadový autem, ale rád si vyrazím i jen tak s batohem. Často se také vracím k pádlování na kajaku a canyoningu, hlavně s dětmi.

Napsal jsem průvodce „Albánie – offroadový ráj“ a jsem aktivním editorem projektu Open Street Map.

Jsem ženatý, mám dvě malé děti, pracuji ve společnostech CompuNet s.r.o. a Sirwisa a.s., které jsem založil a zabývám se bezpečností počítačových sítí.

Sponzoruji:

Středisko pro výcvik vodících psů pro nevidomé SONS ČR

PROSAZ, společnost pro sociální rehabilitaci občanů se zdravotním postižením

Člověk v tísni, Skutečný dárek

Lékaři bez hranic (přerušeno, nesouhlasím s převážením ekonomických migrantů do EU)

Albánská výzva

Filip Weber

Rate this ebook

Tell us what you think.

Reading information

Smartphones and tablets
Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.
Laptops and computers
You can listen to audiobooks purchased on Google Play using your computer's web browser.
eReaders and other devices
To read on e-ink devices like Kobo eReaders, you'll need to download a file and transfer it to your device. Follow the detailed Help Center instructions to transfer the files to supported eReaders.