Hekate'deki Sır

Gökçe Mehmet AY
8
Free sample

Galaksi Meclisi'nin özel birliği Uzay Akıncılarının bir bölüğü basit bir görev için Timsahların gezegeni Hekate'ye ulaşmıştır. Diplomatları koruma ve Timsahlarla dostuluk kurma görevi yeni mezun Halil Teğmen'in ilk görevidir. İşler İmparatorluk askerlerinin ani saldırısıyla bir anda karışır. Halil Teğmen Hekate ve Timsahların geçmişindeki sırrı çözemezse tüm galaksiyi büyük bir tehlike beklemektedir.
Read more
Collapse

About the author

 Gökçe Mehmet AY, bilim ve bilimkurgu ile ilgilenen doktoralı bir makine mühendisidir. Zifir, Gölge ve Hayalet edergide ve Lagari fanzinde öyküleri yayınlanmıştır. 2018 TBD Bilimkurgu Öykü Yarışmasında Mansiyon ödülü vardır. Halen bilimkurgu tefrika öykü podcasti yayınlamaktadır. Gökçe Mehmet AY, evli ve iki çocuk babasıdır. 

Read more
Collapse
3.9
8 total
5
4
3
2
1
Loading…

Additional Information

Publisher
Gökçe Mehmet AY
Read more
Collapse
Seller
Google LLC
Read more
Collapse
Published on
Apr 18, 2019
Read more
Collapse
Pages
167
Read more
Collapse
Read more
Collapse
Read more
Collapse
Language
Turkish
Read more
Collapse
Genres
Fiction / Science Fiction / Alien Contact
Fiction / Science Fiction / Military
Fiction / Science Fiction / Space Opera
Read more
Collapse
Content protection
This content is DRM free.
Read more
Collapse
Read aloud
Available on Android devices
Read more
Collapse

Reading information

Smartphones and Tablets

Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.

Laptops and Computers

You can read books purchased on Google Play using your computer's web browser.

eReaders and other devices

To read on e-ink devices like the Sony eReader or Barnes & Noble Nook, you'll need to download a file and transfer it to your device. Please follow the detailed Help center instructions to transfer the files to supported eReaders.
©2022 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google Play|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.