Vykladač 2: Střípky sváru

Miroslava Dvořáková
11

Někdejší vykladač akezonského krále se po dramatické rituální popravě na hranici ocitá za oponou. Jako princ Trajanis z Grenedonu je vržen mezi sahíjiny - do prostředí, které předtím znal jen z náboženských knih. S úžasem zjišťuje, jak se realita světů Senedina náhrdelníku od teorie liší. Rád by se pustil do pátrání po příčinách zkázy Grenedonu, ale nejdříve musí vymyslet, jak sahíjiny přesvědčit, že dvě stě let poroby krenevů už stačilo. Dělá, co může. Plánuje, intrikuje, konspiruje. Valíruje mezi dvěma charismatickými ženami. Získává přátele mezi cizinci. Osvobozuje vyšinutou věštkyni a vymýšlí pro ni básničky o vránách v trní. Jeho aktivity neujdou pozornosti agentům Aliance. Vyjde najevo, že Trajanisovy plány na osvobození krenevů jsou v kolizi se zájmy Aliance. Trajanis uzavírá problematickou dohodu, podle které má pouhých jedenadvacet dní, aby životaschopnost svých návrhů dokázal. Nemusí se obávat o život, nýbrž o svobodu, což – jak už dobře ví, je mnohem horší. Trajanisův čas se krátí…

V závěru knihy se nachází rejstřík jmen, názvů a pojmů.

Read more

About the author

 Miroslava Dvořáková je česká spisovatelka, žije a píše na Moravě. Za posledních deset let vydala deset samostatných knih a nesčetně povídek v antologiích. Sama o svém psaní říká, že tím nesleduje nic velkého. Jejím cílem je nabídnout čtenářům únik od každodenních starostí. Zábavu, napětí a hru při odkrývání záhad, konejšivé spočinutí po boku těžce vybojované lásky, motivující hořkost z prohry, nebo euforii z vítězství. Její postavy mohou cestovat na dračím hřbetě nebo skákat z jednoho vesmíru na druhý prostorovými branami, přesto jsou podobně chybující a pochybující jako každý z nás.   

Další info najdete na: www.miroslava-dvorakova.cz

Read more
4.6
11 total
Loading...

Additional Information

Publisher
Miroslava Dvořáková
Read more
Published on
May 29, 2016
Read more
Pages
206
Read more
Features
Read more
Language
Czech
Read more
Genres
Fiction / Erotica / Science Fiction, Fantasy & Horror
Fiction / Fantasy / Epic
Fiction / Fantasy / General
Fiction / Fantasy / Paranormal
Fiction / Fantasy / Romantic
Fiction / Romance / Erotica
Fiction / Romance / Fantasy
Fiction / Romance / General
Fiction / Romance / Science Fiction
Read more
Content Protection
This content is DRM protected.
Read more
Read Aloud
Available on Android devices
Read more

Reading information

Smartphones and Tablets

Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.

Laptops and Computers

You can read books purchased on Google Play using your computer's web browser.

eReaders and other devices

To read on e-ink devices like the Sony eReader or Barnes & Noble Nook, you'll need to download a file and transfer it to your device. Please follow the detailed Help center instructions to transfer the files to supported eReaders.
Když se Zachary probudí v seně nad konírnou a do uší mu zní cinkání kravských zvonců od Tymiánové stráně, zkušený čtenář může předpokládat, že vzápětí se tato mírumilovná venkovská scéna zvrátí v pořádný nářez. A nebude zklamán. Náš idylicky probuzený hrdina se brzy dozví, že svět Leberion je jenom kapkou v moři drasticky ponuré equízianské říše, kterou ti světa znalí s laskavým nadhledem nazývají Říší Mlžného roje. Následkem rodinných událostí z dob před jeho narozením, se mladý Zachary ocitne na dvoře císaře Urvala, v ohnisku intrik, mocenských tahanic, zášti a řevnivosti. Aby se v tom marastu neutopil, vypomáhá si tím, co zná z domova. Jeho jednání je chápáno jako hloupé, nebo provokativní, ale Zachary trvá na svém. Je přesvědčený, že ty staré a prověřené zásady správného hospodáře jsou platné v mnohem širším rámci, než jen při obdělávání půdy. Plevel je nutno ničit i s kořeny. Před setím, je nezbytné pole poorat. Škodnou je třeba zabít.

Ukázka:

Jílec byl na hrušce zdobený temně modrými kameny. Na čepeli byly vyryté ornamenty věnčené listy s ostrými pilovitými okraji. Zachovi bylo tehdy asi osm, ale kopřivové listy už poznal. Chtěl vědět, proč je na tak vzácné zbrani nakreslená obyčejná kytka, která nepříjemně pálí kůži a roste na každém hnojišti. Žádná obyčejná kytka, řekl uraženě Archen. Kopřiva je odolná a veskrze užitečná bylina. Z listů můžeš uvařit léčivý čaj, z kořenů uvařit kaši, z vláken ze stonků upříst nitě a utkat látku. Je to rostlina bojovnice. Odhání mocnosti zla, pomáhá při uzdravování, odráží kletby. Najdeš ji v místech, kde ze země proudí síla. Spolu z řebříčkem tlumí strach. Je to můj, ryze můj, osobní symbol. Tady je napsáno mé osobní heslo, řekl a ukázal na znaky: Zlé spaluji, poskvrněné očišťuji.

Informace o dalších navazujících románech najdete na webových stránkách autorky: www.miroslava-dvorakova.cz

©2018 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.