Zabkaf Ouzalm: Zaman Boyut Kaşifi

Oğuzhan Özbay
43
Free sample

    Her şeyin bir sonu vardır ama yaşam öyle bir seyirdir ki büyük açıdan bakıldığında ilk oluşan son yok oluyor, dar açıdan bakıldığında ise ilk oluşan ilk yok oluyor. İki yok arasında elbette fark vardır. Biri bizim anlayabileceğimiz bir düzeyde olup duyu organlarımız ile hissedemediğimiz şeylere yakıştırdığımız yokluktur ki bu ilk yok olandır. Diğeri ise anlayabileceğimizin ötesinde, henüz enerji üstüne yayılmamış olandır; bu da son yok olandır...
Read more

About the author

    Oğuzhan ÖZBAY 1985 yılında Ankara’da doğdu. İlköğretim ve Lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. 2009 yılında Gazi Üniversitesi Endüstriyel Sanatlar Fakültesini bitirdi. 2005’te Lingoyn, 2007’de Lingorya ve 2008’de Antaryon adlı oyunları kurdu. Oyunların tasarımlarını, programlamasını ve yöneticiliğini halen yapmaktadır. 2009 yılında Zabkaf adlı fantastik bilim kurgu tarzında romanının özel basımını yaptı. 2010 yılında Moss yayınlarından çıkış yakaladı. Fantastik rol sahiplenme sistemini geliştirip oyunlarında kullanmaktadır. 2012 yılında YTÜ’nün düzenlemiş olduğu Yazarlık atölyesine katıldı. Temelini RPG ve strateji oyunlarıyla, fantastik ve bilim-kurgu kitapları ve filmleriyle oluşturdu. Boş zamanlarında çizim yapmakta ve kod yazmaktadır. Şu anda Zabkaf’ın devamı olan ikinci kitabı Veczhun üzerinde çalışmaktadır. Evli, bir çocuk babası ve İstanbul’da yaşamaktadır.

Read more

Reviews

4.2
43 total
Loading...

Additional Information

Publisher
Oğuzhan Özbay
Read more
Published on
May 1, 2010
Read more
Pages
279
Read more
ISBN
9786054368228
Read more
Read more
Best For
Read more
Language
Turkish
Read more
Genres
Fiction / Fantasy / Epic
Fiction / Fantasy / General
Fiction / General
Fiction / Literary
Fiction / Science Fiction / Action & Adventure
Fiction / Science Fiction / General
Fiction / Science Fiction / Genetic Engineering
Fiction / Science Fiction / Time Travel
Philosophy / Eastern
Philosophy / General
Philosophy / Movements / Existentialism
Read more
Content Protection
This content is DRM protected.
Read more

Reading information

Smartphones and Tablets

Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.

Laptops and Computers

You can read books purchased on Google Play using your computer's web browser.

eReaders and other devices

To read on e-ink devices like the Sony eReader or Barnes & Noble Nook, you'll need to download a file and transfer it to your device. Please follow the detailed Help center instructions to transfer the files to supported eReaders.
Nevzat Keles
O halde artık harekete geç! Kendini ve hayatını ertelemeyi bırakıp kımılda! Bir adım at. Hemen bu gün, hatta şimdi. Aksi halde 5-10 yıl sonra yapamadığın hayallerin ve uçup gitmesine izin verdiğin zaman için ağla! Yapabileceğin şeyleri yapmadığın için kafanı duvarlara vur! Arkadaşlarına dert yan! Efkarlan ve üzül! Acıklı müzikler dinle! Zamanın su gibi akmasından şikayet et! Hedeflerini, hayallerini önümüzdeki yıllara ertelemeye devam et! Eğer başarılı olmak istersen, mutlaka olursun. Seni hayalindeki başarıdan ayırabilecek kişi yalnızca sensin. Yani kendi kendini sadece yine sen durdurabilirsin!

 Pazartesi, hafta içi mutsuz, sadece Cuma'dan hafta başına kadar mutlu olan ruh halinden kurtulmalıyız. Yaşamayı beklemek için hafta sonunu, tatili, veya emekliliği beklemek kadar yanlış bir yol olamaz! Aslında farkında olmadan sürekli olarak kendi kendimizi, hayallerimizi ve hedeflerimizi de erteleyip duruyoruz. Sanki gelecek zamanın geleceğine dair elimizde çok güçlü bir kanıt varmışcasına. An'ı yaşamak yerine yine, mutluluğumuzu belirli koşullara bağlamayı ve ertelemeyi tercih ediyoruz. Halbuki mutluluk da mutsuzluk da bizim kendi elimizde. 

Artık başkalarının kariyer yollarında yürümeye çalışmak veya başkalarının projelerini takip etmek yerine kendi projemizi bulmalı ve kendi yolumuzda yürümeliyiz. Bir insanın hayatı, yemek-içmek, uyku, üremek, aylık geçimini temin etmek, para ve servet biriktirmek, bu dünyada gününü gün etmeye çalışmak, ve verildiği kadarını yaşamak kadar basit olamaz. Hayatımızın daha derin bir anlamı ve daha büyük bir amacı olmalı. Çünkü herkesin bu dünyada farklı bir misyonu vardır. Tek cümle ile söylemek istersem, bu kitap kendi kişisel menkıbemizi bulmamız ve peşinden gitmemiz için yazıldı. 

Peki, ya sen? Senin planın ne? Hayat, evren ve kendi yaşamın hakkında ne düşünüyorsun? "Dünyada kendin için mi yoksa başkaları için mi yaşıyorsun?" Hayatının gidişine dair bir planın var mı? Hayatında başarılar mı yoksa keyif mi istiyorsun? Kendi hayat menkıbeni buldun mu? Kendini içinde bulunduğun rutinden kurtarıp değiştirebilecek misin? İçindeki o çok yüksek potansiyeli hayatına yansıtabilecek misin? Bu soruların cevabını verebilecek olan kişi sensin. Eğer "evet, hayatım sadece başkaları tarafından bana ayrılmış bir çerçevede, sadece benden beklenen rolleri oynamakla geçiyor. Bana kendi hayatımı yaşamak için hiç bir seçim hakkı kalmıyor!" diye düşünüyorsan, artık hiç bir şeyin eskisi gibi gitmesine izin veremezsin. Artık hayatının direksiyonuna kendin geçmen gerekiyor. Ancak bunu yaparsan mutlu, huzurlu ve tam olabilirsin.

©2018 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.