Labyrint

Petr Vyhlídka
7
Free sample

 Vesmír je zvláštní. Jeho obyvatelé také. Jedni stavěli podivná bludiště, jiní si vesele žijí ve společnosti pravěké, další - třeba ti z planety Země - si neuvědomují, že srovnávat vše jen ze svého pohledu nemusí vést k dobrému výsledku.
I na kosmické piráty v jedné ze třinácti povídek z budoucnosti víceméně vzdálené dojde.
Read more
4.4
7 total
Loading...

Additional Information

Publisher
Petr Vyhlídka
Read more
Published on
Feb 12, 2016
Read more
Pages
201
Read more
Language
Czech
Read more
Genres
Fiction / Science Fiction / General
Read more
Content Protection
This content is DRM protected.
Read more
Read Aloud
Available on Android devices
Read more

Reading information

Smartphones and Tablets

Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.

Laptops and Computers

You can read books purchased on Google Play using your computer's web browser.

eReaders and other devices

To read on e-ink devices like the Sony eReader or Barnes & Noble Nook, you'll need to download a file and transfer it to your device. Please follow the detailed Help center instructions to transfer the files to supported eReaders.
Frída Hagenová je dvacetiletá dívka z Rujány. Matka je v blázinci, otce zná jen ze zmateného matčina vyprávění. A Frída samotná si nepřipadá úplně v pořádku. Od šestnácti let, poté, co se jí matka pokusila zabít, se potlouká po světě. Pak jí dvojice podivínů středního věku, výstřední badatel Gideon Stein a poněkud záhadná umělkyně Valerie Petrusová, slíbí prozradit, co je za rodinným prokletím, a naláká Frídu ke krátké návštěvě rodného ostrova. Ale ještě než se Frída dočká nějakého vysvětlení, shodí ji Gideon Stein z majáku. Měla to být jistá smrt, ale místo toho se Frída ocitne v podivném světě, který se zdá být minulostí. Píše se rok 1168 a ke břehům Rujány míří dánské loďstvo, aby zlikvidovalo vládce ostrova, pohanského kněze Darguna. Všichni Frídu považují za dívku jménem Tove, Dargunovu dceru, která se vrátila ze světa mrtvých. Tove, která žila v Dánsku jako rukojmí, totiž před nedávnem umučila žárlivá manželka dánského krále… Je to svět násilnický a děsivý. Je to ale opravdu minulost? Frída chce zpátky… ale jak? Východiskem se ukáže zas jen smrt. Vrátí se do normálního světa -snad současnosti. Jenomže tím se všechno jen zkomplikuje. Oba světy se neblahým způsobem začnou prolínat. Smrt, lži a zrada jsou najednou všude kolem. Jenomže není jasné, proč. Frída nakonec pochopí, že právě tohle přivedlo matku do blázince. Nicméně záhady zůstávají. Proč schopnost putovat časem (nebo mezi světy) mají jen ženy ve Frídině rodině? A co je zač Frídin otec? Mnohé odhalí další díl: Paracelsův vězeň
©2018 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.