Neobuté dobrodružství pana Selbyho Ippsena

Tomáš Pytlík
443

Povídka o muži, jenž přišel o boty ve světě, kde boty znamenají všechno.

(Prozrazovat více by bylo jako vysvětlovat, proč má kouzelníkův klobouk otevírací střechu a kde se uvnitř stolku vzaly všechny ty králičí bobky - proto dalšího popisování raději včas zanecháme.)
Read more
Collapse

About the author

Nadaný, talentovaný, originální a zcela výjimečný - nic z toho by o sobě autor Tomáš Pytlík nikdy neřekl, protože takoví lidé podle něj patří do muzea nebo nějaké speciální zoo. Narodil se roku 1986 a stěží si pamatuje čas, kdy by nepsal nebo něco netvořil. Kromě "Neobutého dobrodružství pana Selbyho Ippsena" je zodpovědný také za stále se rozšiřující sbírku mikropříběhů zvanou Bleskovídky, kterou najdete v jeho internetové domovině na adrese www.tomaspytlik.net.
Read more
Collapse
4.5
443 total
Loading...

Additional Information

Publisher
Tomáš Pytlík
Read more
Collapse
Published on
Apr 20, 2015
Read more
Collapse
Pages
23
Read more
Collapse
Features
Read more
Collapse
Read more
Collapse
Language
Czech
Read more
Collapse
Content Protection
This content is DRM protected.
Read more
Collapse
Read Aloud
Available on Android devices
Read more
Collapse

Reading information

Smartphones and Tablets

Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.

Laptops and Computers

You can read books purchased on Google Play using your computer's web browser.

eReaders and other devices

To read on e-ink devices like the Sony eReader or Barnes & Noble Nook, you'll need to download a file and transfer it to your device. Please follow the detailed Help center instructions to transfer the files to supported eReaders.
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.