Надяваме се идеите и разсъжденията, предложени в тази нига, да стимулират по-нататъшен дебат и дискусия по въпросите, които са обект на изследване. Целта е да се генерират освежаващи, ефективни и практични предложения във всички области на висшето образование, които биха могли да обогатят и подкрепят проекта за реформа на висшето образование в мюсюлманските общества. Каним изследователи и експерти да се присъединят към този творчески обмен на мнения, като представят своите идеи, критики и оригинални приноси.
Зиауддин Сардар, писател, футурист и педагог, е международно известен публичен интелектуалец. Той е публикувал над 50 книги, включително Rescuing All Our Futures (Adamantine, New York, 1998), Islam, Postmodernism and Other Futures: A Ziauddin Sardar Reader (Pluto, London, 2003) и най-скоро Future: All That Matters (Hodder, Лондон, 2013). Той е бил редактор на Futures, месечното списание за политика, планиране и изследвания на бъдещето, от 1999 г. до 2012 г. и е служил като комисар в Комисията по равенство и човешки права на Обединеното кралство от 2006 г. до 2009 г. Той е директор на Центъра за постнормална политика и бъдещи изследвания.
Джеръми Хензъл-Томас е научен сътрудник в Центъра за ислямски изследвания към Университета в Кеймбридж и изпълнителен редактор на Critical Muslim. Бил е член на изпълнителния комитет на Асоциацията на мюсюлманските учени в социалните науки (AMSS UK) и първият председател на Форума срещу ислямофобията и расизма (FAIR). Той е основател и главен изпълнителен директор на Book Foundation, организация, която работи с партньорски институции в Обединеното кралство и САЩ за подобряване на разбирането на исляма на Запад.