Zen a hotovo: Zcela jednoduchý systém osobní produktivity

Jan Melvil Publishing
17
Free sample

# DLOUHODOBÝ BESTSELLER – papírová kniha i ebook

Zen a hotovo je knížka pro všechny, kdo chtějí dát svému životu řád. Nabízí stejnojmenný minimalistický systém (anglicky „Zen to done“ – ZTD) deseti návyků, díky nimž je možné úkoly, projekty i povinnosti trvale uspořádat a udržet pod kontrolou. Je určena začátečníkům i pokročilým, kteří při používání různých metod time-managementu, včetně jinak skvělého GTD, narazili na problémy a ztratili trpělivost.

Jednoduchá metoda ZTD se soustředí na praktické změny návyků, které lze uplatnit samy o sobě, ale které jsou zároveň vhodné i pro práci v systému GTD. Soustředí se na změnu návyků jeden po druhém, strukturovaně – ty jsou proto zvládnutelné mnohem snadněji než nástrahy jiných systémů. Z deseti návyků si navíc můžete vybrat takové, které souzní s vaším individuálním pracovním stylem.


# OBSAH

- Předmluva k českému vydání
- Úvod
- Proč ZTD?
- Celkový přehled – co to je ZTD
- Minimální ZTD – nejjednodušší alternativa
- Utváření deseti návyků
- První návyk – Shromažďování
- Druhý návyk – Třídění
- Třetí návyk – Plánování
- Čtvrtý návyk – Vykonání
- Pátý návyk – Jednoduchý věrohodný systém
- Šestý návyk – Uspořádávání
- Sedmý návyk – Hodnocení
- Osmý návyk – Zjednodušování
- Devátý návyk – Rutiny
- Desátý návyk – Najděte svou vášeň
- Den podle Zen a hotovo
- Nejčastěji kladené otázky ohledně ZTD
- Další zdroje
- Poděkování


# Více o knize

http://melvil.cz/kniha-zen-a-hotovo

Read more
4.4
17 total
Loading...

Additional Information

Publisher
Jan Melvil Publishing
Read more
Published on
Dec 12, 2011
Read more
Pages
128
Read more
ISBN
9788087270141
Read more
Features
Read more
Language
Czech
Read more
Genres
Self-Help / Personal Growth / General
Self-Help / Self-Management / Stress Management
Self-Help / Self-Management / Time Management
Read more
Content Protection
This content is DRM free.
Read more
Read Aloud
Available on Android devices
Read more

Reading information

Smartphones and Tablets

Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.

Laptops and Computers

You can read books purchased on Google Play using your computer's web browser.

eReaders and other devices

To read on e-ink devices like the Sony eReader or Barnes & Noble Nook, you'll need to download a file and transfer it to your device. Please follow the detailed Help center instructions to transfer the files to supported eReaders.
 # BESTSELLER! Prodáno přes 45 000 výtisků. Autor poskytl médiím desítky rozhovorů, které najdete na http://www.konec-prokrastinace.cz #

# O KNIZE

Znáte ten pocit, když se vám nechce začít dělat na nějakém úkolu? Stává se vám, že odkládáte i věci, které opravdu dělat chcete? Snažíte si sami sobě poručit, ale neposlechnete se? Děláte místo důležitých věcí, ve kterých vidíte smysl, něco nepodstatného? Cítíte občas i vy, že jste se dostali do prokrastinačního začarovaného kruhu?

Petr Ludwig v původní české publikaci opírající se o poslední vědecké výzkumy světových univerzit z oblasti lidského rozhodování, motivace a produktivity, přináší odpověď na otázku, kterou si klade každý z nás: jak z toho ven? Jak být produktivnější bez větší únavy? Jak začít využívat náš čas efektivněji? Jak prožít každý den naplno?

> Jádrem knihy je osm jednoduchých praktických nástrojů osobního rozvoje, které vám pomohou k větší motivaci, efektivitě, produktivitě a celkově dlouhodobější spokojenosti.

Poznatky a metody popsané v Konci prokrastinace již několikátým rokem pomáhají tisícům lidí, kteří se účastní školení, přednášek či osobních konzultací pod vedením Petra Ludwiga a jeho kolegů z GrowJOB institutu. Mezi jejich klienty patří pracovníci firem jako je Pojišťovna Allianz, OMV, Webnode, H1, Vykupto.cz či instituce jako je Český rozhlas, Akademie věd ČR či mnohé české univerzity. Díky několika letům zdokonalování know-how a sbírání zpětné vazby vznikly antiprokrastinační nástroje použitelné kýmkoliv a to téměř v jakékoli fázi života.

# V knize se dozvíte

co dnes věda ví o tom, proč věci odkládáme, jsme nerozhodní a neefektivníjak sebe motivovat tak, aby nás práce bavila, naplňovala, a přesto nás méně unavovalajak se zbavit závislosti na nebezpečné vnější motivacijak se nestát cílovými feťáky, lidmi, kteří jsou závislí na dosahování stále větších cílůjak lépe motivovat a inspirovat blízké, klienty nebo kolegyjak se zbavit špatných návyků s minimálním rizikem jejich návratujak si na libovolně dlouhou dobu osvojit nové návyky a co dělat, když návyk přerušímejak pracovat s všudypřítomnou rozhodovací paralýzou a vlastní neobjektivitoujak si zorganizovat každý den a celý život tak, abychom dělali na prvním místě to, co má pro nás opravdový smysl Říman Seneca ve svém slavném citátu řekl: „Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život utíká.” Tato kniha vám pomůže s váháním a odkládáním dlouhodobě bojovat a zlepší vaši schopnost využívat váš čas smysluplněji.  

# Více o knize + podklady
http://www.konec-prokrastinace.cz

Dr. Bandler zve čtenáře k účasti na svém workshopu, kde zábavnou formou představuje techniky, které vyvinul během mnohaleté praxe v oboru neurolingvistického programování. Kniha je příběhem muže, který se účastní Bandlerova workshopu a prochází fázemi od prvotní nedůvěry v NLP až k vnitřní proměně, jež posune jeho život zcela jiným směrem, a to během pouhých tří dnů. Staňte se na chvíli také účastníkem a vyzkoušejte si techniky, s jejichž pomocí miliony lidí po celém světě úspěšně změnily svá životní nastavení. Zažijte působení NLP na vlastní kůži a začněte s efektivními změnami ještě dnes. Naučíte se zvýšit sebedůvěru a ovládat své emoce a negativní myšlení. Pusťte se do čtení a vytvořte si život, jaký opravdu chcete! Dr. Richard Bandler patří v posledních čtyřiceti letech k nejvýznamnějším přispěvatelům v oboru osobnostních proměn. Napsal množství knih, vytvořil videa i audiozáznamy, které navždy změnily terapii i vzdělávání. Alessio Roberti a Owen Fitzpatrick jsou Master Trainery NLP a více než 10 let asistovali Dr. Bandlerovi při jeho workshopech. Neurolingvistické Programování (zkráceně NLP) je psychoterapeutická metoda vyvinutá Richardem Bandlerem a Johnem Grinderem v 70. letech minulého století na základě studie uskutečněné na Kalifornské univerzitě v Santa Cruz. Jejím cílem bylo modelování vzorců myšlení a chování úspěšných profesionálů v různých oblastech. Vznikl tak souhrn praktických osobněrozvojových znalostí a jednoduchých postupů, který lidem mění životy k lepšímu.
# Konkrétní změny v životech čtenářů, které jim přečtení knihy přineslo:


Na straně 18 jsem knihu založil a promazal pomocí WD-40 dvoje vrzající dveře, k čemuž jsem se odhodlával už několik týdnů.

– blog Petra Šimčíka


Věci, které jsem měl v plánu a neustále odkládal, jsou najednou hotové anebo na nich pracuji.

– blog Petra Kozlíka


Potřeboval jsem povolení k tomu, abych konečně kopnul do té bedny. Díky knize jsem konečně zjistil, kde to povolení najít.

– blog čtenáře Tasselhofa


(…) Takže s našim motocyklovým projektem budeme otevírat kancelář v Brně a já si balím kufry a za 14 dní opět budu poloviční brňák!

– blog Ondřeje Vymětalíka


# O KNIZE


Znáte to. Už nějaký čas si hýčkáte podnikatelský nápad, námět na knihu, filmový scénář, či nějakou zásadní změnu ve svém životě. Je to váš alternativní scénář, váš poklad schovaný poklad pod pracovním stolem. Rádi o něm mluvíte a přátelé vám závidí vaše nápady. Jenže tím to končí. Dál sedíte na své bezpečné židli a žijete svůj život plný kompromisů, zatímco jsou to ti druzí, kdo se pouštějí do nových věcí a dobrodružství. Není to škoda? Jasně, že je! Kupodivu stačí málo. "Kopni do té bedny!" zařve na vás Seth Godin. A je to přesně to, co potřebujete slyšet. Tahle stručná, úderná kniha jednoho z nejslavnějších současných myslitelů a kaučů, vás nakopne tak, že ji dočtete, převrátíte stůl a konečně otevřete svou bednu s pokladem. Těšíte se?! My se rozhodně těšíme na vaše projekty, které díky knize uvedete do života.# Více o knize


http://melvil.cz/kniha-kopni-do-te-bedny

만족, 마음챙김 그리고 흐름을 따라가는 간결한 인생 매뉴얼! 삶은 힘들다. 또는 우리가 그렇게 상상해 왔다. 진실은, 인생은 오직 우리가 그렇게 만드는 만큼만 힘들다는 것이다. 우리들 대부분은 매일 이런저런 많은 일들로 돌진해 들어가 이것저것 불을 끄고, 수많은 드라마들을 처리한다. 하지만 이런 고투의 대부분은 우리 자신이 만든 것이다. 우리는 단순한 존재이다. 행복해지기 위해 필요한 것은 먹을 것과 입을 것, 잠잘 곳 그리고 관계가 전부다. 먹거리는 그냥 단순하고 자연스럽게 자란다. 잠잘 곳은 지붕만 있어도 된다. 입을 것은 그냥 옷이면 된다. 단순한 관계는 상대방에 대한 기대 없이 서로를 즐기는 것이면 족하다. 이런 단순한 욕구를 넘어서서, 우리는 경력, 상사 및 동료, 새로운 기기, 소프트웨어, 소셜 미디어, 자동차와 좋은 옷, 지갑, 노트북, 가방, 텔레비전 등 많은 욕구들을 부가적으로 덧붙여 왔다. 동굴에서 살았던 원시시대로 돌아가야 한다고 말하는 것은 아니지만, 필요한 것이 무엇이고 우리가 만든 것은 무엇인지 기억하는 것이 중요하다. 어떤 것이 인위적으로 만들어졌다는 것을 깨달으면, 우리는 그 욕구를 제거하기로 선택할 수 있다. 그것이 좋은 목적에 소용되지 않는다면, 그리고 삶을 더 어렵게 만든다면, 그냥 놓아 보낼 수 있다! 삶을 어렵게 만드는 것들을 멀리 제거함으로써, 우리는 노력이 필요 없는 손쉬운 삶을 살 수 있다. 나는 훌륭한 수영선수가 되고 싶었을 때 중요한 교훈을 하나 배웠다. 나는 더 멀리, 더 멀리 헤엄치는 것은 단지 더 많이, 열심히 노력하기만 된다고 생각했었다. 나는 미친 듯이 물을 때렸지만, 결과는 지쳐서 나가떨어지는 것이었다. 물이 실제로 나를 들어 올려 뜰 수 있게 해준다는 것을 배웠을 때, 미끄러지듯 물을 뚫고 나아가기가 훨씬 더 쉬워졌다. 나는 긴장을 풀고 억지로 애쓰려는 것을 멈추었고, 더 적은 노력으로 수영을 더 잘하는 것을 배웠다. 인생도 이와 비슷하다. 삶은 물이고, 우리는 너무 힘들게 밀어붙이고, 때리고, 강제하고, 싸우는 경향이 있다. 그러지 말고 대신에 물 위에 뜨는 것, 노력하지 않아도 일이 되도록 허용하는 것을 배우자. 더 멀리 가고 인생은 훨씬 더 즐거워질 것이다. 노력이 필요 없는 삶이란 어떤 것일까? 잠에서 깨어 당신이 좋아하는 일을 하는 삶을 상상해보라. 사랑하는 사람들과 같이 시간을 보내고 그 시간을 충만하게 즐기는 삶. 미래에 대한 걱정 없이, 과거의 실수를 곱씹지 않고 현재에 사는 삶. 몇몇 가까운 친구와 가족이 있고, 그들과 많은 시간을 함께 보내는 것을 상상해보라. 그들에게 아무 바라는 것이 없으므로, 그들은 당신을 실망하게 하지 않는다. 그리고 사실상, 그들이 무엇을 하든지 완벽해 보인다. 당신은 있는 그대로 그들을 사랑한다. 그리고 관계는 복잡하지 않은 채로 유지된다. 당신은 책과 함께, 자연과 함께 생각하면서, 심지어 뭔가를 창조하기도 하면서 고독을 즐긴다. 이것이 단순하고, 손쉬운 삶이다. “노력하지 않는다”는 뜻으로 손쉽다고 하는 게 아니라, 노력이 필요 없이 느껴지기 때문이며 중요한 것은 그것이다. 그리고 그것은 전적으로 가능한 삶이다. 노력이 필요 없는 삶에 유일하게 서 있는 것은 마음이다.
Ti capita sempre di rimandare i compiti sgradevoli e arrivare all'ultimo minuto prima di una scadenza importante, stressatissimo, sentendoti con l'acqua alla gola?
Vorresti avere più soldi, dimagrire, smettere di fumare, allenarti, ma ... di giorno in giorno rimandi il momento di risparmiare, metterti a dieta, abbandonare le sigarette, andare in palestra o a correre, fino a dimenticartene?

Il tuo problema si chiama, probabilmente, procrastinazione. Ma non è irrimediabile.

Scritto da un esperto delle abitudini e di come cambiarle stabilmente a nostro vantaggio, un piccolo ebook sintetico, ma completo per scoprire le cause e le strategie per vincere una volta per tutte la tendenza a rimandare.

Alcuni argomenti trattati in questo ebook:

PROCRASTINAZIONE: CONSEGUENZE E CAUSE
- perchè rimandare ci danneggia;
- quando è utile rimandare;
- perchè rimandiamo: le cause ovvie, ma soprattutto le meno ovvie.


COME VINCERE LA PROCRASTINAZIONE
- affrontare le paure;
- partire in piccolo;
- vincere le resistenze;
- scoprire il momento migliore;
e molte altre tecniche efficaci, sperimentate con successo dall'autore.

Ora, non dirmi che stai pensando di comprarlo dopo, vero? No! Non cedere alla procrastinazione anche in questo! Leggilo subito e appena finisci metti in pratica le strategie che ti consiglio.

LEO BABAUTA
Creatore del famoso blog ZenHabits (oltre due milioni di lettori) e di numerosi libri dedicati alle abitudini, al cambiamento, alla mindfulness e al minimalismo (fra cui 52 cambiamenti, Abitudini e Zen To Done) Leo scrive basandosi sulla sua esperienza.
Praticando i cambiamenti che propone ha trasformato radicamente la sua vita:
-portando al successo il suo blog e pubblicando diversi libri, tanto da poterne vivere e mantenere la sua numerosa famiglia;
- conseguendo la tranquillità finanziaria;
- raggiungendo invidiabili condizioni di salute e fitness tanto da poter correre diverse maratone.

Vive a Davis (California, USA) con la moglie e sei figli.

Non dimenticare di visitare la pagina FB della collana ZenHabitsGuide per conoscere periodi promozionali e iniziative editoriali di tuo interesse.
Vorresti ridurre lo stress? Dormire meglio? Rimetterti in forma, facendo esercizio fisico e mangiando in modo più sano? Si può fare.
Scoprendo anche come avere una vita più soddisfacente e migliori rapporti con gli altri. E migliorare le tue finanze. In altre parole vivere felici.
Senza sforzarti troppo, un piccolo cambiamento alla settimana, per un anno.
In questo libro gli strumenti che ti servono per farcela: istruzioni semplici ma precise, poche chiacchiere e molta sostanza.

Alcuni argomenti trattati in questo ebook:

ARMONIA PERSONALE:

sentirsi adeguati;
essere soddisfatti della propria vita, imparando ad assaporarne ogni momento;
rallentare il ritmo, trovando il tempo di meditare;
dormire di più e meglio;
mangiare consapevolmente, scegliendo cibi naturali;
abituarsi a praticare regolarmente e con piacere yoga o esercizi di potenziamento muscolare;
respirare meglio;
liberarsi di un vizio (in particolare il fumo);

RELAZIONI CON GLI ALTRI:

sostituire la curiosità ai pregiudizi;
apprezzare gli altri;
aiutarli;
condividere le proprie conoscenze;

LAVORO:

smettere di procrastinare;
concentrarsi;
imparare a identificare l'essenziale, scegliendo di impegnarsi in meno attività, ma ad alto impatto;
scegliere di considerare i problemi come opportunità e gli insuccessi come occasioni di apprendimento;
scoprire il lavoro preferito;

TEMPO LIBERO:

passare meno tempo davanti alla TV;
ridurre lo shopping;
leggere;
creare;

ORDINE:

eliminare il disordine e il superfluo (decluttering) senza stress;
riordinare (un ripiano, un armadio, una stanza) un po' per volta;
trovare un posto ad ogni cosa e abituarsi a rispettarlo;
svuotare la casella email e imparare a gestirla in modo efficiente;

SOLDI:
cominciare a risparmiare;
saldare un piccolo debito;
creare un semplice budget;
apprezzare il tempo più del denaro;


L'AUTORE
Leo Babauta è il creatore di Zen Habits, uno dei blog più letti al mondo.
Autore di numerosi libri su minimalismo, semplificazione, mindfulness e decluttering, ha sperimentato direttamente i cambiamenti che propone. Trasformando radicalmente la sua vita, imparando come cambiare e divertirsi a farlo.
Vive a Davis (California, USA) con la moglie e sei figli.
©2018 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.