Mykeny, Tiryns i Pylos — przewodnik kulturowy

· ASLAN
Ebook
109
Pages
Eligible

About this ebook

Niniejsza książka jest rozszerzeniem i uaktualnieniem napisanej w 2000 roku pracy licencjackiej „Zamki i miasta mykeńskie”. Została ona odświeżona i uzupełniona o nowe informacje i odkrycia, jakich dokonano między latami 2000 a 2016. Badanie kultury i historii cywilizacji mykeńskiej to olbrzymi wysiłek archeologów z całego świata. Wciąż dokonują oni nowych odkryć na stanowiskach z czasów, które choć wydają się tak bardzo odległe, stawiają nas wobec faktów świadczących o ich niezaprzeczalnej potędze i wielkości. Wydarzenia, które się wówczas rozgrywały miały ogromne znaczenie dla dopiero rozwijającej się kultury greckiej i poprzez nią miały wpływ na całą kulturę europejską.

About the author

Natalia Potoniec jest absolwentką zaocznych studiów kulturoznawczych ze specjalnością cywilizacja śródziemnomorska, które ukończyła na Uniwersytecie Jagiellońskim w roku 2006 pod kier. Prof. Janusza A. Ostrowskiego. Wielka miłość i pasja do tej fascynującej dziedziny historii jaką jest starożytność nieustannie rozwija jej życie osobiste na wielu poziomach, między innymi poprzez podróże połączone ze zwiedzaniem, nie tylko stanowisk archeologicznych, ale również muzeów, czytanie artykułów popularnonaukowych i ciekawych książek historycznych oraz biografii. Nie ukrywa, że asumptem do napisania pracy na temat kultury mykeńskiej stało się przeczytanie wspaniałej biografii Heinricha Schliemanna autorstwa Irvinga Stona pt. „Grecki skarb”.

Rate this ebook

Tell us what you think.

Reading information

Smartphones and tablets
Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.
Laptops and computers
You can listen to audiobooks purchased on Google Play using your computer's web browser.
eReaders and other devices
To read on e-ink devices like Kobo eReaders, you'll need to download a file and transfer it to your device. Follow the detailed Help Center instructions to transfer the files to supported eReaders.