Mykeny, Tiryns i Pylos — przewodnik kulturowy

ASLAN
Free sample

Niniejsza książka jest rozszerzeniem i uaktualnieniem napisanej w 2000 roku pracy licencjackiej „Zamki i miasta mykeńskie”. Została ona odświeżona i uzupełniona o nowe informacje i odkrycia, jakich dokonano między latami 2000 a 2016. Badanie kultury i historii cywilizacji mykeńskiej to olbrzymi wysiłek archeologów z całego świata. Wciąż dokonują oni nowych odkryć na stanowiskach z czasów, które choć wydają się tak bardzo odległe, stawiają nas wobec faktów świadczących o ich niezaprzeczalnej potędze i wielkości. Wydarzenia, które się wówczas rozgrywały miały ogromne znaczenie dla dopiero rozwijającej się kultury greckiej i poprzez nią miały wpływ na całą kulturę europejską.
Read more
Collapse

About the author

Natalia Potoniec jest absolwentką zaocznych studiów kulturoznawczych ze specjalnością cywilizacja śródziemnomorska, które ukończyła na Uniwersytecie Jagiellońskim w roku 2006 pod kier. Prof. Janusza A. Ostrowskiego. Wielka miłość i pasja do tej fascynującej dziedziny historii jaką jest starożytność nieustannie rozwija jej życie osobiste na wielu poziomach, między innymi poprzez podróże połączone ze zwiedzaniem, nie tylko stanowisk archeologicznych, ale również muzeów, czytanie artykułów popularnonaukowych i ciekawych książek historycznych oraz biografii. Nie ukrywa, że asumptem do napisania pracy na temat kultury mykeńskiej stało się przeczytanie wspaniałej biografii Heinricha Schliemanna autorstwa Irvinga Stona pt. „Grecki skarb”.
Read more
Collapse
Loading…

Additional Information

Publisher
ASLAN
Read more
Collapse
Published on
Apr 10, 2017
Read more
Collapse
Pages
109
Read more
Collapse
ISBN
9788394426941
Read more
Collapse
Read more
Collapse
Read more
Collapse
Language
Polish
Read more
Collapse
Genres
History / Ancient / Greece
Read more
Collapse
Content protection
This content is DRM free.
Read more
Collapse
Read aloud
Available on Android devices
Read more
Collapse
Eligible for Family Library

Reading information

Smartphones and Tablets

Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.

Laptops and Computers

You can read books purchased on Google Play using your computer's web browser.

eReaders and other devices

To read on e-ink devices like the Sony eReader or Barnes & Noble Nook, you'll need to download a file and transfer it to your device. Please follow the detailed Help center instructions to transfer the files to supported eReaders.
©2021 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.