Další předností je, že nemusíte jen číst ale můžete si vybrat, jestli váš pohled věnovat textu průvodce nebo prostě jen poslouchat přidané audio komentáře a přitom se kochat obrazy, které jsou před vámi. Díky úžasným fotografiím vás zavedeme také na ke skrytým pokladům a místům, která nejsou veřejnosti přístupná.
Design průvodce je optimalizován pro zobrazení na mobilním telefonu, náš průvodce se spíše podobá elegantní aplikaci než tradiční e-knize.
Poznejte naši nejvýznamnější katedrálu jinak a objevujte její krásy všemi smysly. Vyzkoušejte moderní audio-vizuální průvodce z edice Prague Art Heritage. Naši průvodci se nepodobají žádnému jinému, který jste dosud viděli. V tomto průvodci najdete:
🎧 audio-komentář ke každé kapitole
🎥 Více než 120 úžasných fotografií, které vám přiblíží skryté nebo nepřístupné poklady
🎗️ Medailony více než 40 osobností (panovníků, světců, umělců nebo stavitelů)
🔷 Elegantní a moderní design, optimalizovaný pro chytrý telefon.
Tento průvodce vás provede Katedrálou sv. Víta, kde jste už určitě nejednou byli. Věříme ale, že tentokrát pro vás získá zcela nový rozměr. Věděli jste například?
Která část katedrály je původní gotická a která byla dostavěna až ve 20. století?
Že klenba vysokého chóru byla prvním systémem křížové klenby na evropském kontinentu?
Kde jsou uloženy korunovační klenoty?
Že unikátní mozaiku na Zlaté bráně se podařilo restaurovat až americkému Getty institutu.
Co je na naši katedrále tak originální, že ji odlišuje od ostatních gotických chrámů své doby?
To vše a mnohem více se dozvíte v našem průvodci.
Vydejte se s naším audio-vizuálním průvodceM nové generace na nevšední prohlídku, naším cílem je proměnit ji v nezapomenutelný zážitek a představit vám naši katedrálu jak ji neznáte.
Lubor Matěj (nar. 1966) získal vysokoškolské vzdělání v technických oborech, ale jeho celoživotním koníčkem je historie, výtvarné umění, architektura a také vážná hudba. Proto začal navštěvovat přednášky na Karlově univerzitě, kde si své vědomosti doplnil a mohl tak dát dohromady své první dílo průvodce/encyklopedii „Kdo je kdo na Karlově mostě“. Jeho cílem bylo zpopularizovat téma ikonografie, zobrazování světců ve výtvarném umění, prostřednictvím jejich příběhů a vytvořit čtivý obsah, který by byl svou vizuální formou atraktivní i pro současného čtenáře. Lubor Matěj přisuzuje stejné preference jak obsahové stránce, tak vizuální formě díla. K jeho koníčkům patří také fotografie, proto věnuje velkou pozornost výběru snímků pro své publikace, což můžeme ocenit v jednom z jeho posledních průvodců po Pražském hradě. Svou lásku ke klasické hudbě mohl zase uplatnit v průvodci mapující pražské stopy Wolfganga Amadea Mozarta.