Troada i Półwysep Gallipoli. Przewodnik Turcji w Sandałach

ASLAN
Free sample

Przewodnik Troada i Półwysep Gallipoli to obecnie najobszerniejsza pozycja książkowa na polskim rynku wydawniczym, poświęcona wyłącznie temu obszarowi północno-zachodniej Turcji. Został on przygotowany głównie z myślą o turystach niezależnych, którzy podczas podróży zapragną dokładniej poznać miejsca o ogromnym znaczeniu historycznym, położone na półwyspie Gallipoli oraz na terenie krainy znanej z kart historii jako Troada. Zakres geograficzny przewodnika obejmuje całą współczesną prowincję Çanakkale oraz ten fragment prowincji Balıkesir, który z podróżniczego i historycznego punktu widzenia jest związany z Troadą. 

W książce znajdziecie między innymi: 29 map i planów ułatwiających orientację; szczegółowe opisy głównych miast regionu oraz małych miasteczek; opisy 12 antycznych miast i miejsc kultu, wraz z zarysem ich historii i ze wskazówkami dojazdu; informacje na temat wysp na Morzu Egejskim; wiele propozycji tras wycieczek krajoznawczych; dokładne informacje dotyczące komunikacji w regionie; 4 szkice historyczne związane z dziejami regionu; podstawowe informacje dotyczące klimatu, waluty i polityki, które pozwolą przygotować się do wyjazdu.

Read more
Collapse

About the author

Izabela Miszczak jest redaktorem portalu TurcjaWSandalach.pl skierowanego do niezależnych podróżników. Dyplom magistra socjologii uzyskała na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach ze specjalizacją w socjologii kultury. Jest ona autorką publikacji w zakresie nauk politycznych oraz społecznych, a w ostatnim czasie jest zaangażowana w rozwój i promocję nowego portalu poświęconego dziedzictwu kulturalnemu Azji Mniejszej – TurkishArchaeoNews.net.

Read more
Collapse
Loading…

Additional Information

Publisher
ASLAN
Read more
Collapse
Published on
Jun 13, 2015
Read more
Collapse
Pages
208
Read more
Collapse
ISBN
9788393914142
Read more
Collapse
Read more
Collapse
Read more
Collapse
Language
Polish
Read more
Collapse
Genres
History / Ancient / General
History / Ancient / Greece
History / Middle East / General
Travel / Middle East / Turkey
Read more
Collapse
Content protection
This content is DRM free.
Read more
Collapse
Read aloud
Available on Android devices
Read more
Collapse

Reading information

Smartphones and Tablets

Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.

Laptops and Computers

You can read books purchased on Google Play using your computer's web browser.

eReaders and other devices

To read on e-ink devices like the Sony eReader or Barnes & Noble Nook, you'll need to download a file and transfer it to your device. Please follow the detailed Help center instructions to transfer the files to supported eReaders.
©2021 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.