Troada i Półwysep Gallipoli. Przewodnik Turcji w Sandałach

· ASLAN
5.0
2 reviews
Ebook
208
Pages
Eligible

About this ebook

Przewodnik Troada i Półwysep Gallipoli to obecnie najobszerniejsza pozycja książkowa na polskim rynku wydawniczym, poświęcona wyłącznie temu obszarowi północno-zachodniej Turcji. Został on przygotowany głównie z myślą o turystach niezależnych, którzy podczas podróży zapragną dokładniej poznać miejsca o ogromnym znaczeniu historycznym, położone na półwyspie Gallipoli oraz na terenie krainy znanej z kart historii jako Troada. Zakres geograficzny przewodnika obejmuje całą współczesną prowincję Çanakkale oraz ten fragment prowincji Balıkesir, który z podróżniczego i historycznego punktu widzenia jest związany z Troadą. 

W książce znajdziecie między innymi: 29 map i planów ułatwiających orientację; szczegółowe opisy głównych miast regionu oraz małych miasteczek; opisy 12 antycznych miast i miejsc kultu, wraz z zarysem ich historii i ze wskazówkami dojazdu; informacje na temat wysp na Morzu Egejskim; wiele propozycji tras wycieczek krajoznawczych; dokładne informacje dotyczące komunikacji w regionie; 4 szkice historyczne związane z dziejami regionu; podstawowe informacje dotyczące klimatu, waluty i polityki, które pozwolą przygotować się do wyjazdu.

Ratings and reviews

5.0
2 reviews

About the author

Izabela Miszczak jest redaktorem portalu TurcjaWSandalach.pl skierowanego do niezależnych podróżników. Dyplom magistra socjologii uzyskała na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach ze specjalizacją w socjologii kultury. Jest ona autorką publikacji w zakresie nauk politycznych oraz społecznych, a w ostatnim czasie jest zaangażowana w rozwój i promocję nowego portalu poświęconego dziedzictwu kulturalnemu Azji Mniejszej – TurkishArchaeoNews.net.

Rate this ebook

Tell us what you think.

Reading information

Smartphones and tablets
Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.
Laptops and computers
You can listen to audiobooks purchased on Google Play using your computer's web browser.
eReaders and other devices
To read on e-ink devices like Kobo eReaders, you'll need to download a file and transfer it to your device. Follow the detailed Help Center instructions to transfer the files to supported eReaders.