A'dan Z'ye Modelistlik 1 - Güngör SEYHUN: Kalıp Elde Etme Teknikleri 1

· Güngör SEYHUN
4.7
19 reviews
Ebook
303
Pages

About this ebook

A'dan Z'ye Modelistlik 1 - Güngör SEYHUN

Kalıp Elde Etme Teknikleri 1

Konfeksiyon sanayiinde çalışan modelistlere ve diğer elemanlara, kız meslek liseleri giyim ve hazır giyim bölümü öğrencilerine, pratik kız sanat okulu giyim bölümü öğrencilerine, modelistlik ve özel modelistlik kursu öğrencilerine, ev hanımlarına ışık tutabilmek amacıyla bu kitabı hazırladım.

  Kız meslek liselerinde uygulanan « biçki sistemi » yanında, öğrencilik yıllarımdan başlayarak yıllarca yaptığım giyim öğretmenliği, emekli olduktan sonra çeşitli firmalarda yaptığım modelistlik ve halen çalışmakta olduğum özel modelistlik kursu öğretmenliğimden edindiğim deneyimlere dayanarak geliştirdiğim « pratik sistem » i de katarak ortaya çıkardığım bu eserin, sizlere yardımcı olacağına inanıyorum.

  Her ünitenin esas kalıbını (ana kalıp) ölçü alarak « biçki sistemi » ile hazırladım.

Bu kalıpların hepsi denenmiş kalıplardır. « Biçki sistemi » ni mümkün olduğu kadar sadeleştirdim. Beden kalıbını pensli, penssiz kız meslek liselerinde uygulanan beden kalıbı ile 3 adet verdim. Modele ve arzuya göre seçim yapılıp istenilen kullanılabilir.

  Kumaş, deri, penye ve triko için ayrı esas kalıp ve model uygulamaları; verilen örneklerde daima teknik özelliği farklı modelleri seçtim.

GÜNGÖR SEYHUN

Ratings and reviews

4.7
19 reviews
Demet Yüzbaşıoğlu
October 10, 2023
açıklamaları anlaşılmıyor detayları karışık beğenmedim
Did you find this helpful?
Şakir Karakuş
March 11, 2024
eğitici
Did you find this helpful?
0zlm Ytz
December 24, 2023
harika
Did you find this helpful?

Rate this ebook

Tell us what you think.

Reading information

Smartphones and tablets
Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.
Laptops and computers
You can listen to audiobooks purchased on Google Play using your computer's web browser.
eReaders and other devices
To read on e-ink devices like Kobo eReaders, you'll need to download a file and transfer it to your device. Follow the detailed Help Center instructions to transfer the files to supported eReaders.