PETER SLADE VE DRAMA ANLAYIŞI

·
· EROL KÖMÜR
3.7
3 reviews
Ebook
74
Pages

About this ebook

Slade, Çocuklarla Drama adlı kitabını çocuklara ithaf ederken özellikle mutsuz olanlara diye not düşmüş. Çocuklar hep mutlu olsun diye de yıllarca çalışmış. Gözlemler yapmış, dramanın gelişmesi için Dünya genelinde çalışmalara katılmış ve drama öncülerinden biri olmuştur.

Yaratıcı Drama alanında çalışma yapanların, eğitimcilerin, akademisyenlerin Peter Slade’i yakından tanımaları gerektiğine inanıyorum. Bir asra yakın yaşamı boyunca çocuklar ve drama alanında çalışan, üreten, uygulayan ve bu konularda eserler yazan Slade’i tanımakla; çocukların sanatsal gelişimi, oyun, çocuk ve oyun, oyunun bireyin gelişimindeki etkileri ve önemi, evrensel oyun ilkeleri, oyun ve dramanın bireyin duygusal düşünsel ve sanatsal gelişimine katkıları vb. ilintili konularda derinlemesine ve çok boyutlu düşünmemizi sağlayacaktır. Hiç şüphesiz eğitimcilerin yeni etkinlikler tasarlamalarına düşünsel anlamda katkılar sunacaktır.

Bu kitabı Peter Slade’e ve mutluluğu her zaman hak eden tüm çocuklara armağan ediyorum. Buna vesile olan herkese; özellikle eşim Erol KÖMÜR’e kitap kapağını çizen Derin’ime çok teşekkür ederim.

İstanbul 2019

Ratings and reviews

3.7
3 reviews

About the author

 

Rate this ebook

Tell us what you think.

Reading information

Smartphones and tablets
Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.
Laptops and computers
You can listen to audiobooks purchased on Google Play using your computer's web browser.
eReaders and other devices
To read on e-ink devices like Kobo eReaders, you'll need to download a file and transfer it to your device. Follow the detailed Help Center instructions to transfer the files to supported eReaders.