Ostatni Egzorcysta

Mariusz Walczak
4.1
45 reviews
Ebook
110
Pages
Eligible

About this ebook

O to książka, która w założeniu miała być krwistym horrorem, a w konsekwencji stała się dramatem opowiadającym o śmierci, o przemijaniu, o stracie i akceptacji nieuniknionego. To melancholijna podróż przez wspomnienia tytułowego ostatniego egzorcysty pełna magii, zwątpienia i smutków, ale również i wyrazistych barw, miłości oraz wierności.

To nie jest dobra książka, aby poprawić sobie humor po ciężkim dniu pracy. To nie lekka i frywolna opowieść o zbawieniu. Nie jest to również pełen akcji, przesiąknięty morderstwami tytuł, który ma mrozić krew w żyłach. Nie ma tam kryminalnych, skomplikowanych zagadek czy katolickich rytuałów znanych z filmów, czy innych tytułów.

To anegdota pełna przemyśleń na temat życia, które nie zawsze jest usłane różami. To sąd nad samotnością, nad pokorą i ulotnością istnienia.

Ratings and reviews

4.1
45 reviews
JOWITA (jaulialife)
October 8, 2023
Pomysl dobry, realizacja kiepska. Mnóstwo błędów stylistycznych i edytorskich, przeszkadzających w odbiorze. Jak korektorka książek, nie mogę przez to przebrnąć.
Did you find this helpful?
Andrzej krol
May 28, 2023
Pierwsza książka która zaciekawiła mnie tak na początku że przeczytałem ją całą. wcześniej przeczytałem tylko latarka w podstawówce. Zwykle po pierwszej stronie książka robiła się nudna a ta mnie wciągnęła.
Did you find this helpful?
Pawel Hajdyla
November 16, 2023
Piękna opowieść o życiu i śmierci, młodości i starości, miłości i żalu... wszystkim co nas w życiu spotyka. Pełna mądrości i niebanalnych jakże ważnych rad. Sądzę, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Did you find this helpful?

About the author

Polski pisarz i iluzjonista.

Rate this ebook

Tell us what you think.

Reading information

Smartphones and tablets
Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.
Laptops and computers
You can listen to audiobooks purchased on Google Play using your computer's web browser.
eReaders and other devices
To read on e-ink devices like Kobo eReaders, you'll need to download a file and transfer it to your device. Follow the detailed Help Center instructions to transfer the files to supported eReaders.