هفت شهر عشق: Seven Cities of Love

Free sample

About the author

ketab - sherkat ketab - ketab.com - ketab corp - entesharat mehrandish - شرکت کتاب

 خوانندگان گرامی چنانچه در دریافت و خواندن کتاب، مجلات و یلوپیج شرکت کتاب با مشکلی برخورد کردید خوشحال می شویم که ما را آگاه سازید 

ئسخه دیجیتالی این کتاب با مجوز ناشر اصلی و یا نویسنده و یا هر دو و یا بازماندگان تهیه و در دسترس قرار گرفته است.

با تشکر 

مدیریت شرکت کتاب

Ketab.com

Email: Publishing@ketab.com

Read more
Collapse
5.0
1 total
Loading...

Additional Information

Publisher
Ketab.com
Read more
Collapse
Published on
Dec 31, 2014
Read more
Collapse
Pages
315
Read more
Collapse
ISBN
9781595844217
Read more
Collapse
Read more
Collapse
Best For
Read more
Collapse
Language
Persian
Read more
Collapse
Genres
Biography & Autobiography / Personal Memoirs
History / Middle East / General
History / Middle East / Iran
Literary Criticism / Middle Eastern
Read more
Collapse
Content Protection
This content is DRM protected.
Read more
Collapse
Eligible for Family Library

Reading information

Smartphones and Tablets

Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.

Laptops and Computers

You can read books purchased on Google Play using your computer's web browser.

eReaders and other devices

To read on e-ink devices like the Sony eReader or Barnes & Noble Nook, you'll need to download a file and transfer it to your device. Please follow the detailed Help center instructions to transfer the files to supported eReaders.
به نقل از رادیو فردا ۱۳۹۰/۰۲/۲۵ «خمینی در فرانسه»؛ روایت هوشنگ نهاوندی از تحولات منتهی به انقلاب ۵۷ توسط رضا تقی زاده (تحلیلگر مسائل ایران) اقامت آیت‌الله خمینی در پاریس پر حرف و حدیث ترین فصل از انقلاب ایران پیش از پیروزی نهایی آن در بهمن سال ۱۳۵۷ به شمار می‌رود. با وجود صدها کتاب و هزاران مقاله‌ای که تاکنون در این زمینه منتشر شده، بخش‌هایی از این دوران حساس تاریخ معاصر، همچنان در هاله‌ای از ابهام مانده است. کتاب تازه دکتر هوشنگ نهاوندی؛ «خمینی در فرانسه»، حاوی نگاهی نو و مروری است گیرا و خواندنی بر اسناد معتبری که از دوران یاد شده بر جای مانده است. تکیه اصلی کتاب بر نقش و تأثیر سیاست‌های خارجی در ساقط ساختن نظام پادشاهی ایران و زمینه‌سازی‌های لازم برای واگذاری نقش رهبری انقلاب به آیت‌الله خمینی و روی کار آوردن جمهوری اسلامی در ایران و تبعات بعدی آن در جهان است. نقل قول از رونالد ریگان، چهلمین رئیس‌جمهور آمریکا، طی مناظره انتخاباتی وی با رقیب دموکرات خود، والتر ماندل، دایر بر اینکه: «سیاست غلط ما که باعث سقوط شاه ایران شد، لکه سیاهی در تاریخ ایالات متحده است»، چکیده‌ای است از طبیعت نگاهی که کتاب یاد شده به دوران اقامت [آیت‌آلله] خمینی در «نوفل لوشاتو» در حومه پاریس دارد. نقل قول دیگر مؤلف از جورج بوش پدر (چهل و یکمین رئیس‌جمهور آمریکا)، با این مضمون : «مأموریتی که به ژنرال هویزر به منظور فلج کردن ارتش ایران تفویض شد، یک خطای بزرگ بود»، تأکید دیگری است از نوع نگاه وی به دوران اقامت [آیت‌آلله] خمینی در پاریس. دکتر هوشنگ نهاوندی که علاوه بر تصدی مشاغل سیاسی در سطح وزارت و ریاست دفتر مخصوص فرح پهلوی، نزدیک به دو دهه ریاست دو دانشگاه معتبر تهران و شیراز را عهده‌دار بوده، بی‌شک از پیروان متعارف «نظریه توطئه» نیست. در عین حال فصل فصل کتاب تازه او، حاوی اسنادی است در اثبات توطئه پیچیده‌ای که در مراکز سیاسی و نظامی کشورهای بزرگ، به منظور ساقط ساختن نظام پادشاهی و به قدرت رساندن [آیت‌آلله] خمینی، جریان داشت.
 محمد علی جمالزاده در سال 1274 خورشیدی در شهر اصفهان به دنیا آمد. تحصیلات خود را در بیروت آغاز کرد. در فرانسه ادامه داد و بالاخره در لوزان سوییس در رشته ی حقوق به اتمام رسانید. 

جمال زاده در زمستان 1376 در 102 سالگی در ژنو درگذشت و پس از درگذشت او 26 هزار برگ از نامه ها، دست نوشته ها و عکس های موجود در خانه اش به سازمان اسناد ملی ایران تحویل داده شد. "خلقیات ما ایرانیان" یکی از مشهورترین و مطرح ترین نوشته های این نویسنده بزرگ معاصر ایران است.

محمد علی حجمالزاده یکی از پیشگامان مطرح در ادبیات داستانی معاصر و از پایه گذاران نثر مدرن ایران به شمار می رود. وی ضمن این که بیشتر دوران عمر خود را در خارج از ایران سپری کرد، تمام نوشته ها و تحقیقات خود را به ایران و زبان فارسی و گسترش این زبان اختصاص داد.

از میان نوشته های متعدد جمالزاده، می توان به آثار زیر اشاره کرد:

گنج شایان، تاریخ روابط روس با ایران، پندنامه ی سعدی یا گلستان نیکبختی، قصه قصه ها،، بانگ نای، فرهنگ لغات عوامانه، طریقه ی نویسندگی و داستان سرایی، سرگذشت حاجی بابای اصفهانی، اندک آشنایی با حافظ، یک بود یک نبود، سر و ته یه کرباس، دارالمجانین، تلخ و شیرین، فارسی شکر است، قصه های کوتاه برای بچه های ریشدار، قلتشن دیوان، صحرای محشر و ...

خلقیات ما ایرانیان یکی از مشهورترین و مطرح ترین نوشته های این نویسنده ی بزرگ معاصر ایران است.


ketab - sherkat ketab - شرکت کتاب - ketab.com - ketab corp

 خوانندگان گرامی چنانچه در دریافت و خواندن کتاب، مجلات و یلوپیج شرکت کتاب با مشکلی برخورد کردید خوشحال می شویم که ما را آگاه سازید 

با تشکر 

مدیریت شرکت کتاب

Ketab.com

Email: Publishing@ketab.com

©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.