Geziantep: Gaziantep gezi notları

Kebir Polat
10
Free sample

Gaziantep ilham arayan şairler ve yazarlar için mümbit bir özelliğsahiptir. Ne denizi görüp çığlık atan martıları yakalayabilir ne de olta atılan göllerden kelimeler tutabilirsiniz. Ne bulutlu gökyüzüne bakıkuşların kanatlarında gölgelenebilirsiniz ne de başı dumanlı yüksek bir dağa bakıp efkârlana bilirsiniz. Ne güneşin kızıllığını doyasıya yaşayabilirsiniz ne de bahar yağmurlarının hüzünlü damlalarında ıslanarak yürüyebilirsiniz.Ama tarihi, kültürü, yemeğin en güzelini Gaziantep'te Görebilirsiniz

Gazianteple ilgili gezi notlarını meraklıları için buradan okuaybilirisniz

Read more

About the author

 Yazar Hasan Mahir 1972 yılında Tokat ili Niksar ilçesi ’de dünyaya geldi.Yükseköğrenimini Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde yaptı.

Yayınlanmış eserleri, İçimizdeki Kaldırımlar (Deneme) Geziantep (Gaziantep Gezi notları) yayınlanmış eserleridir.

Yolaçık- Gezi

Aldığı bazı ödüller

Vahittin Bozgeyik Şiir Yarışması: Birinciliği

Gonca Çocuk Dergisi Büyükler Hikâye Kategorisi: Mansiyon Ödülü

Türk Eğitim-Sen Şiir Yarışması: Türkiye Üçüncülüğü

Read more

Reviews

4.7
10 total
Loading...

Additional Information

Publisher
Kebir Polat
Read more
Published on
Mar 3, 2008
Read more
Pages
189
Read more
Read more
Best For
Read more
Language
Turkish
Read more
Genres
Travel / General
Read more
Content Protection
This content is DRM protected.
Read more

Reading information

Smartphones and Tablets

Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.

Laptops and Computers

You can read books purchased on Google Play using your computer's web browser.

eReaders and other devices

To read on e-ink devices like the Sony eReader or Barnes & Noble Nook, you'll need to download a file and transfer it to your device. Please follow the detailed Help center instructions to transfer the files to supported eReaders.
Benian Çulhaoğlu
Sevgilileriyle, arkadaşlarıyla ya da aileleriyle tatil yapanlara yalnız seyahat etmek korkunç bir fikir olarak görünür. Aslında hiç de kâbus değildir. Aksine çok daha maceralı ve akılda kalıcı olur. Dünyanın dört bir yanında artık insanlar gruplar halinde gezmektense, tek başlarına yollara koyulmaya başladılar.

Tek başına gezmenin her şeyden önce sınırsız özgürlüğü vardır. Kafanıza estiği gibi hareket edebilirsiniz. İstediğiniz zaman sessiz, istediğiniz zamansa kalabalık yerlerde bulunabilirsiniz. Seyahatinizi tamamen kendi zevkleriniz ve ilgi alanlarınız üzerine yoğunlaştırıp daha çok şey yaşamanız, karar vermekle vakit kaybetmemeniz, masrafları kendi isteklerinize göre ayarlamanız gibi pek çok avantaja sahip olursunuz. Kendinizin keyfini çıkarırsınız tek başınıza seyahat ederken. Eğer bir fikriniz yoksa keşfetmek için iyi bir fırsat. 

Bir kente yolculuk nasıl başlamalı? Bir kentin kimliği nasıl tanınmalı? Hazırlık gerektirir yolculuk… Seyahate çıkarken gidilecek yer hakkında bilgi sahibi olunmalıdır. Yanınızda bulundurmanız gerekenlerden çantanızın hazırlanmasına kadar bir takım ön bilgilere ihtiyaç vardır. Kendi kendinizin rehberi olarak güvenli, rahat, ekonomik ve aynı zamanda keyifli seyahat etmenin bir takım püf noktalarını bilmeniz gerekir. 

Davranış Bilimleri Uzmanı Benian Çulhaoğlu, 4 kıtada 40 ülkeye yaptığı seyahatlerinden edindiği tecrübelerine dayanarak ‘TEK BAŞINA DÜNYA NASIL GEZİLİR?’ sorusunun cevabını veriyor. Gördüklerini, yaşadıklarını ve hissettiklerini dünyayı tanımak isteyenlerle paylaşıyor. 

Başka ülkelere yolculuklar bir düşse sizin için, cesaret edip bir türlü yollara düşemiyorsanız mükemmel fırsat. Hayallerinizi daha fazla ertelemeyin

Başka coğrafyalarda buluşmak dileğiyle…

Yayınevi: Cinius Yayınları

Benian Çulhaoğlu
Bu kitapla yirmi yıldır çılgınlar gibi gezen bir Türk kadının tek başına yaptığı seyahatlere arkadaşlık edeceksiniz. Kırmızı bir otomobille Hindistan yollarında maceralara karışacak, yağmurlu bir günde Hollywood caddelerinde yıldızların üzerinde yürüyeceksiniz. Kenya’da Masai Mara kabilesi ile dans edecek, Auschwitz Ölüm Kampı’nda Yahudi soykırımının dehşetini süreceksiniz. Sinop, Kars, Alanya deyip gezerken ayağınıza ağrılar girecek, oturup Trabzon’da kuymak yiyip Mardin’de mırra içip dinleneceksiniz. Dostoyevski’nin evine konuk olup Karamazov Kardeşleri nasıl yazdığına tanık olurken, an gelecek Barış Manço’nun evinde ‘Arkadaşım Eşek’ şarkısını söyleyip çocukluğunuza döneceksiniz.

Kimi zaman şaşırıp kimi zaman hüzünlenseniz de yüreğiniz kıpır kıpır, tatlı bir gülümse kalacak yüzünüzde. Siz kitabı okurken içinizdeki hayalleriniz büyüyecek gerçeğe dönüştürmenizi isteyecek. Yollar sizi çağıracak, kahramanlarınız yolunuzu gözleyecek. Yeni aşklar bir yerlerde yakalamanızı bekleyecek. Ve içinizdeki ses herkese ve her şeye rağmen yollara düşmeniz gerektiğini söyleyecek…

Ufkunuz geniş, hayalleriniz bol,YOLUNUZ AÇIK OLSUN

Davranış Bilimleri Uzmanı Benian Çulhaoğlu, üniversiteyi bitirdikten sonra küçük bir seyahat çantası ile tek başına yaptığı dünya gezilerinden edindiği tecrübelerini paylaştı. Yirmi yılda yüzü aşkın şehre yaptığı yolculuklardaki ilginç olayları, yaşantıları, farklı mekânları sayfalara taşıdı. Sade bir turist ve yalnız gezen bir kadının gözünden eğlenip öğreneceğinizi düşündüğü seyahat notlarıdır. 

Yayınevi: Cinius Yayınları

©2017 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.