KARANLIKTA

Derya İMER AYDINLIK
14
Free sample

Her şey bir iddiayla başladı. Genç ve cesur Eda Onay, arkadaşının doğum gününü kutlamak için gittiği boğazdaki restoranın karizmatik ve cömert sahibi Mehmet Dağhan’la tanıştığında hayatının ne kadar değişeceğini bilmiyordu. Olmuştu bir kere; dudaklarından dökülen ilk kelimelerle bu hakkında hiçbir şey bilmediği gizemli adam var olma amacına dönüşmüştü. Eda kafasına koymuştu; onunla baş başa kalmak için her yolu deneyecekti… Olayın üstünden seneler geçti, artık Mehmet’e ve beraberinde getirdiği tüm lükslere sahipti ancak tek bir şartla… küçük sırlarını kimseye söylemeyecekti. Herkesten gizledikleri bu sırrın ağırlığı altında ezilen Eda, zamanla tüm arkadaşlarından uzaklaşarak içine kapandı. Bir gün Mehmet’in sadakatle bağlı oldu ünlü bir yeraltı patronu yaralı bir adamla birlikte kapılarını çaldığında ise oyunun rengi değişti. İki güçlü ve tehlikeli adamın arasında kalan Eda’nın artık gerçeklerle yüzleşmek ve kartlarını doğru oynamaktan başka bir şansı yoktu.

 

Tutku ve ihanet, aşılan görünmez sınırlar ve kapalı kapılar ardında yaşananlar... Karanlığa mahkûm olan ruhların nefes kesen öyküsü.

Read more

About the author


Read more

Reviews

4.9
14 total
Loading...

Additional Information

Publisher
Derya İMER AYDINLIK
Read more
Published on
Jan 7, 2016
Read more
Pages
270
Read more
Language
Turkish
Read more
Genres
Fiction / Romance / Contemporary
Fiction / Romance / General
Fiction / Romance / New Adult
Read more
Content Protection
This content is DRM protected.
Read more
Read Aloud
Available on Android devices
Read more

Reading information

Smartphones and Tablets

Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.

Laptops and Computers

You can read books purchased on Google Play using your computer's web browser.

eReaders and other devices

To read on e-ink devices like the Sony eReader or Barnes & Noble Nook, you'll need to download a file and transfer it to your device. Please follow the detailed Help center instructions to transfer the files to supported eReaders.
Yasin TAŞCI

Çok yakında İngilizce olarak uluslararası da yayınlanacak olan bu roman, Dünyanın ve de Türkiye’nin en fazla kullanılan elektronik kitap platformlarından biri olan “Google Play” de 2016 yılının en popüler Türkçe Kitapları arasında yer almış ve “Tarihi Kurgu” türünde halen bu unvanı taşımaktadır.

“Kutsal Düşler” adlı bu romanda, yetenekli ve cesur bir gencin (Gujan) gördüğü düşlerde tanıdığı Şira’ya olan tutkusunun peşinden gitmesi ve bu uğurda yaşadığı efsanevi, duygusal ve aynı zamanda trajik olayların gizemli hikayesi anlatılmaktadır.

Yazar, bu romanı “Okuru yormadan, sıkmadan ve değerli vakitlerini gereğinden fazla kullanmadan; Onları kısa bir süreliğine gerçek zamanın stresinin dışına taşımak istediğim bir kurgu” diyerek tanımlamıştır. 

İyi okumalar ve düşlediğiniz gibi yarınlar yaşamanızı dileriz.
----------------------------------------------------
Gece zifiri karanlık. Bembeyaz bir at üzerinde ilerliyor Gujan. Geçtiği yollar hiç de yabancı değil ona. Az Sonra anlıyor Moskova yönünden Bzedig'e doğru yaklaştığını. Kasabasına giden yolda son tepeyi tırmanırken, rüzgâr bu korkusuz adamı kıskanıyorcasına yol kenarındaki ağaçların dallarını öfkeyle savuruyor. Duyduğu ses onu ürpertirken, karanlık da rüzgâra ortak olup, gitmek istediği yöndeki tüm görüntüyü ardına saklama çabasına bürünmüş. Bir an peşine düşmüş birilerinin ayak seslerini duyar gibi oluyor. Toprak da binlerce yıl çürüttüğü bedenlerin ruhlarını Gujan'ın peşine salarak adeta rüzgâra ve karanlığa, destek veriyor. Geri dönüp bakmaya vakti olmadığını söylüyor hisleri. Kamçılıyor kıratı ve tepeyi aştığında önce karanlığın umudunu kırıyor...


GENEL TANITIM
Birbirlerini hiç tanımayan Şira ile Gujan'ın gördükleri sır dolu düşler, onları Rus kralı Andrey'in sarayına kadar sürükler... Bitmek bilmeyen saray entrikaları, kokuşmuş saray aristokrasisi ve sonu gelmeyen kanlı savaşlar arasında ölümsüz bir aşk filizlenir...

Dinler arası çatışmaları körükleyerek ikbal peşinde koşanlar, zehirli yılanlara bile taş çıkartacak kadar acımasız insanlar, barış uğruna can veren bir kral ve tüm bu keşmekeş içinde tertemiz bir gelecek düşüyle kılıcına sarılan Gujan...

Müslümanlar, Yahudiler ve Hristiyanlar tek bir ortak bayrak altında toplanabilecekler mi? Kutsal düşler gerçeğe dönüşecek mi?
Onca kavganın, kötülüğün ve entrika girdabının içinde Şira ile Gujan kavuşabilecekler mi? Nefeslerinizi tutarak okuyacağınız, fantastik bir roman...
---------------------------
D&R ve benzeri bir çok online kitap satış sitesinden basılı halini de sipariş verebilirsiniz...

Sophie Love
New York’ta çalışıp, yaşayan 35 yaşındaki Emily Mitchell, bir dizi başarısız ilişkiden geçmişti. 7 yılık erkek arkadaşı onu uzun zamandır beklenen yıl dönümü yemeğine çıkardığında, Emily bu sefer farklı olacağına, bu sefer yüzüğü alacağına emindi.

Yüzük yerine ona küçük bir şişe parfüm verince, Emily artık ondan ayrılmanın vakti geldiğini anlamıştı – ve tüm hayatına yeni, taze bir başlangıç yapması gerektiğini.

Onu tatmin etmeyen, baskıcı hayatından bıkarak, bir değişikliğe ihtiyacı olduğuna karar verdi Emily. Bir hevesle, çocukluğunun büyülü güzellikteki yazlarını geçirdiği, o büyük, tarihi, babasına ait olan, Maine kıyısındaki terkedilmiş eve gitmeye karar verdi. Fakat ev uzun süredir terkedilmişti ve tamire ihtiyaç duyuyordu ve Maine’e kış gelmek üzereydi. Trajik bir kaza kız kardeşini onlardan aldıktan ve aileleri parçalandığından beri, 20 yıldır buraya gelmemişti. Anne ve babası boşanmış, babası ortadan kaybolmuş ve Emily bir daha asla bu evin yakınına bile gelememişti.

Şimdi, bir sebepten, hayatı tuhaf bir haldeyken, çocukluğundan bildiği tek yere doğru çekiliyordu. Bir hafta sonluğuna, aklını boşaltmak için gitmeyi planladı. Ama evdeki bir şeyler; içerideki sayısız sır, babasının hatıraları, baştan çıkarıcı okyanus manzarası, küçük kasaba – ve en önemlisi, evin, yakışıklı ve gizemli bakıcısı – sanki onun gitmesini istemiyordu. Aradığı cevapları burada, en ummadığı yerde bulabilir miydi?

Bir hafta sonu, bir ömre dönüşebilir miydi?

ŞİMDİ VE SONSUZA DEK, sizi güldürecek, ağlatacak ve sayfalarını gece geç saatlere kadar çevirtecek – ve sizi romantizme tekrar aşık edecek büyüleyici bir romantik serinin ilk kitabı.

2. Kitap pek yakında çıkacak.

©2017 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.