iSport.cz: sportovní zprávy, fotbal, hokej, tenis

Contains Ads
·
Offers in-app purchases
Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Sportovní zprávy, aktuální výsledky, online přenosy i sestřihy z odehraných utkání vám nabízí aplikace iSport. V přehledném a aktraktivním prosředí aplikace snadno získáte přehled o nejdůležitějších událostech a dění na tuzemské i zahraniční sportovní scéně. Na jednom místě najdete aktuality ze všech sportů (fotbal, hokej, tenis, biatlon..) i z ms v hokeji 2019 včetně fotogalerie a videí.

Každý článek i fotogalerii lze uložit pro pozdější čtení a aplikace také nabízí unikátní offline režim umožňující stažení všech článků (mimo galerie a videa) například pro čtení v metru nebo v oblastech se slabým signálem. Dále je v aplikaci k dispozici noční režim pro příjemnější čtení při horších světelných podmínkách.

Aplikace navíc nabízí také pohodlný přístup k textovým on-line přenosům z klíčových utkání a sama vás upozorní nejen na začátek zápasu, ale také na klíčové momenty, jako jsou góly nebo červené karty. Upozorňování na on-line přenosy si můžete kdykoliv zapnout a vypnout v sekci Live přenosy.

Přístup k většině článků je zdarma. V rámci předplatného je v aplikaci k dispozici placený obsah iSport Premium, který nabízí redakční články a videa. Předplatné je možné zakoupit na měsíc a rok s automatickým obnovením předplatného po jeho konci. Uživatel si může automatické obnovování zrušit v nastavení svého účtu.
Sports news, up-to-date results, online streaming, and live action from iSport offers you. In a clear and attractive application environment, you can easily get an overview of the most important events and events on the domestic and foreign sports scene. In one place you can find news from all sports (football, hockey, tennis, biathlon ..) and from ms in hockey 2019 including photo gallery and videos.

Each article and photo gallery can be saved for later reading, and the application also offers a unique offline mode that allows you to download all articles (except for galleries and videos) for example on the subway or in weak signal areas. Furthermore, the application has a night mode for more enjoyable reading in low light conditions.

In addition, the app also provides convenient access to text-based online keystroke transmissions and notifies you not only of the start of the match, but also of key moments such as goals or red cards. You can turn on and off online notification at any time in the Live streaming section.

Access to most articles is free. The subscription includes iSport Premium paid content that offers editorial articles and videos. Subscriptions can be purchased for month and year with automatic subscription renewal after the end of the subscription. User can cancel automatic refresh in your account settings.
Read more
Collapse
4.4
2,521 total
5
4
3
2
1
Loading...

What's New

Aplikaci pro vás neustále vylepšujeme a zdokonalujeme. Tato aktualizace přináší řadu oprav.
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
July 12, 2019
Size
6.6M
Installs
100,000+
Current Version
2.2.4
Requires Android
4.1 and up
Content Rating
In-app Products
$3.99 - $104.99 per item
Permissions
Offered By
CZECH NEWS CENTER, a. s.
Developer
Komunardů 1584/42, 170 00 Praha 7
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.