Kõnele

Kõnele is an app that provides speech recognition services to other apps. Its distinctive features are support for the Estonian language, support for grammar-based language models, and a speech recognition UI that can be used with any speech recognition service installed on the device. Kõnele is based on a fully open source stack, which makes it easily portable to other languages and use cases.

- Website: http://kaljurand.github.io/K6nele/
- Release history: https://github.com/Kaljurand/K6nele/releases
- Testing version: https://play.google.com/apps/testing/ee.ioc.phon.android.speak
- Default recognizer service as a separate app: https://play.google.com/store/apps/details?id=ee.ioc.phon.android.k6neleservice (use it on Android 11, where Kõnele's built-in service does not seem to work due to permission issues)

Kõnele on kõnetuvastusteenus Androidi rakendustele, mis võimaldab saata e-kirju, sooritada infootsingut, kirjutada märkmeid, anda käske jne kõne abil.

Paljudes Androidi rakendustes on tekstikastid, millele vajutades avaneb klaviatuurirakendus, nn sisestusmeetod, inglise keeles “input method editor (IME)”. Kõnele sisaldab endas sellist klaviatuurirakendust, kuid erinevalt traditsioonilisest tähtede ja numbritega klahvist on Kõnele klaviatuuril ainult üks nupp, mis võimaldab kõnesisendit. Selline klaviatuur võtab ekraanil vähem ruumi ja on sageli loomulikum ja kiirem kasutada. Lisaks nupule, mis käivitab/lõpetab/katkestab kõnetuvastuse, toetab Kõnele klaviatuur järgmisi operatsioone:

• svaip vasakule/paremale muudab kursori asukohta,
• svaipimine pärast pikka vajutust valib teksti,
• topeltvajutus lisab tühiku,
• lühike vajutus klaviatuuriikoonile lülitab eelmisele klaviatuurile,
• pikk vajutus klaviatuuriikoonile lülitab järgmisele klaviatuurile,
• vajutus otsinguikoonile käivitab otsingu (ainult otsingureal).

Paljudes Androidi rakendustes on ka väike mikrofonikujuline nupp, millele vajutades eeldab rakendus kasutajalt mõnesekundilist kõnejuppi, mis automaatselt tekstiks teisendatakse. Sellised rakendused on nt mikrofoninupuga klaviatuurirakendused ning otsinguribaga rakendused. See mikrofoninupp on tüüpiliselt seotud Androidi avatud kõnetuvastusliidesega, läbi mille on võimalik kasutada Kõnele poolt pakutud tuvastust.

Kui käivitada Kõnele otse, st mitte läbi teise rakenduse, siis suunatakse tuvastatud tekst edasi veebiotsingumootorile.

Kõnele kasutab kõne tekstiks teisendamiseks (ehk transkribeerimiseks) TTÜ Küberneetika Instituudi foneetika ja kõnetehnoloogia laboris (vt http://phon.ioc.ee) välja töötatud serveripõhist kõnetuvastustarkvara, mis on maailmas hetkel ainus, mis sisendina eesti keelt toetab.

Põhjalikum dokumentatsioon Kõnele seadistamise kohta on aadressil http://kaljurand.github.io/K6nele/docs/et/user_guide.html
Read more
Collapse
3.5
218 total
5
4
3
2
1
Loading…

What's New

- IME. Add button (lower right corner) to rotate though standard, buttons and minimized modes
- (experim.) Long press on UI mode button starts recording (useful in non-standard modes)
- (experim.) Store frequent and recent utterances as rewrites tables "#f" and "#r", and clipboard items into "#c" (which must be manually created first)
- Mic button generates strings like "K6_Y_BTN_MIC_UP" when pressed/swiped. These can be handled using rewrite rules.
- Use system Dark/Light theme setting
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
January 6, 2021
Size
1.7M
Installs
10,000+
Current Version
1.7.56
Requires Android
4.1 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Kaarel Kaljurand
©2022 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google Play|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.