Śladami Polaków w Turcji

· ASLAN Publishing House
3.7
31 reviews
Ebook
50
Pages
Eligible

About this ebook

Rok 2014 zapisał się w historii polskiej dyplomacji jako rok obchodów sześćsetlecia nawiązania stosunków dyplomatycznych z Turcją. Z okazji tej ukazało się wiele wydawnictw książkowych, zorganizowano okolicznościowe konferencje i wystawy. Redakcja portalu Turcja w Sandałach również postanowiła upamiętnić tę niezwykłą rocznicę, przygotowując dla naszych Czytelników cykl artykułów poświęconych obecności Polaków w Turcji na przestrzeni ostatnich 600 lat. Teksty te, opublikowane oryginalnie na naszym portalu, zostały teraz zebrane w niewielki tomik, który oferujemy Wam jako prezent. Wybór przedstawionych w tekstach zagadnień jest całkowicie subiektywny – piszemy o postaciach i wydarzeniach, które z różnych względów nas zaintrygowały lub też całkowicie zaskoczyły. Znajdziecie tu zarówno wyjaśnienie, dlaczego właśnie w 2014 roku obchodzona jest wspomniana rocznica, jak i sylwetki kilku zasłużonych dla Polski i Turcji podróżników, malarzy i literatów.

Ratings and reviews

3.7
31 reviews
A Google user
November 23, 2014
Kilka krótkich esejów na temat związków między Turcją i Polską od czasów nawiązania stosunków dyplomatycznych. Szczególnie teksty na temat Lanckorońskiego i Bobwskiego są dość zaskakujące biorąc pod uwagę wpływ tych ludzi na postrzeganie Turcji na świecie.
Did you find this helpful?
A Strach
December 13, 2022
Na początek zapoznania Turcji.
Did you find this helpful?

About the author

Izabela Miszczak jest redaktorem portalu TurcjaWSandalach.pl skierowanego do niezależnych podróżników. Dyplom magistra socjologii uzyskała na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach ze specjalizacją w socjologii kultury. Jest ona autorką publikacji w zakresie nauk politycznych oraz społecznych, a w ostatnim czasie jest zaangażowana w rozwój i promocję nowego portalu poświęconego dziedzictwu kulturalnemu Azji Mniejszej – TurkishArchaeoNews.net.

Rate this ebook

Tell us what you think.

Reading information

Smartphones and tablets
Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.
Laptops and computers
You can listen to audiobooks purchased on Google Play using your computer's web browser.
eReaders and other devices
To read on e-ink devices like Kobo eReaders, you'll need to download a file and transfer it to your device. Follow the detailed Help Center instructions to transfer the files to supported eReaders.