Śladami Polaków w Turcji

ASLAN Publishing House
29
Free sample

Rok 2014 zapisał się w historii polskiej dyplomacji jako rok obchodów sześćsetlecia nawiązania stosunków dyplomatycznych z Turcją. Z okazji tej ukazało się wiele wydawnictw książkowych, zorganizowano okolicznościowe konferencje i wystawy. Redakcja portalu Turcja w Sandałach również postanowiła upamiętnić tę niezwykłą rocznicę, przygotowując dla naszych Czytelników cykl artykułów poświęconych obecności Polaków w Turcji na przestrzeni ostatnich 600 lat. Teksty te, opublikowane oryginalnie na naszym portalu, zostały teraz zebrane w niewielki tomik, który oferujemy Wam jako prezent. Wybór przedstawionych w tekstach zagadnień jest całkowicie subiektywny – piszemy o postaciach i wydarzeniach, które z różnych względów nas zaintrygowały lub też całkowicie zaskoczyły. Znajdziecie tu zarówno wyjaśnienie, dlaczego właśnie w 2014 roku obchodzona jest wspomniana rocznica, jak i sylwetki kilku zasłużonych dla Polski i Turcji podróżników, malarzy i literatów.
Read more
Collapse

About the author

Izabela Miszczak jest redaktorem portalu TurcjaWSandalach.pl skierowanego do niezależnych podróżników. Dyplom magistra socjologii uzyskała na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach ze specjalizacją w socjologii kultury. Jest ona autorką publikacji w zakresie nauk politycznych oraz społecznych, a w ostatnim czasie jest zaangażowana w rozwój i promocję nowego portalu poświęconego dziedzictwu kulturalnemu Azji Mniejszej – TurkishArchaeoNews.net.

Read more
Collapse
3.7
29 total
5
4
3
2
1
Loading…

Additional Information

Publisher
ASLAN Publishing House
Read more
Collapse
Published on
Aug 19, 2014
Read more
Collapse
Pages
50
Read more
Collapse
ISBN
9788393914128
Read more
Collapse
Read more
Collapse
Read more
Collapse
Language
Polish
Read more
Collapse
Genres
Education / History
History / Europe / General
History / Middle East / Turkey & Ottoman Empire
Travel / Middle East / Turkey
Read more
Collapse
Content protection
This content is DRM free.
Read more
Collapse
Read aloud
Available on Android devices
Read more
Collapse
Eligible for Family Library

Reading information

Smartphones and Tablets

Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.

Laptops and Computers

You can read books purchased on Google Play using your computer's web browser.

eReaders and other devices

To read on e-ink devices like the Sony eReader or Barnes & Noble Nook, you'll need to download a file and transfer it to your device. Please follow the detailed Help center instructions to transfer the files to supported eReaders.
©2021 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.