Diyetinizde Bitkilere Yer Açın

· Momentum Sağlık
4.0
17 reviews
Ebook
157
Pages

About this ebook

Asırlardır hastalıkları tedavi etmek amacıyla kullanın bitkiler, günümüzde ilaç elde edilmesinde yine aynı amaçla kullanılıyor.

Besin takviyesi; besleyici ya da fizyolojik etkileri bulunan maddelerin, besin ögelerinin veya biyoaktif bileşiklerin yüksek dozlarda kullanılabilen formlarını ifade ediyor.

Besin desteği, takviye edici gıda, gıda takviyesi veya suplement olarak da isimlendirilebilen besin takviyeleri; probiyotikler, vitaminler, mineraller, aminoasitler, diyet lifi (posa), doğal ürünler, yağ asitleri ile bunların ekstrelerini de içeren ürünleri belirtiyor.

Bu kitapta diyetinize ekleyebileceğiniz çok sayıda bitkiyi, onların vücudunuza etkilerini, yararlarını ve olası zararlarını bulacaksınız. Keyifli okumalar diliyorum.

Ratings and reviews

4.0
17 reviews
Senay Yildiz
June 26, 2020
çok faydalı bilgiler ve hepsi bir arada . kaleminize sağlık
1 person found this review helpful
Did you find this helpful?

About the author

Şenol YILDIZ, Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun olduktan sonra lisansüstü eğitimini Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde tamamlayarak bilim uzmanı unvanı aldı.

Mesleki yaşamına fitoterapi ve besin takviyeleri alanında öncü bir Amerikan şirketinde görev alarak başlayan Diyetisyen Şenol YILDIZ, 8 yıl önce başlayıp 13.000’i aşkın hasta ve danışanın hayatına dokunduğu bütüncül diyet eğitimlerine ve beslenme tedavilerine yine aynı heyecanla devam etmektedir.

Rate this ebook

Tell us what you think.

Reading information

Smartphones and tablets
Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.
Laptops and computers
You can listen to audiobooks purchased on Google Play using your computer's web browser.
eReaders and other devices
To read on e-ink devices like Kobo eReaders, you'll need to download a file and transfer it to your device. Follow the detailed Help Center instructions to transfer the files to supported eReaders.