Polda 5

Offers in-app purchases
Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Jedna z nejpopulárnějších her vydaných v Čechách. S nezapomenutelným dabingem Luďka Soboty, Zdeňka Izera a Bohdana Tůmy.

Příběh se opět točí kolem cestování v čase. Ve hře navštívíte několik časových období. U Pankráce se u dveří a objeví tajemný balíček, kterému chybí adresa odesílatele a nový případ legendárního českého poldy Pankráce může začít! Je čas vrhnout se na další šílený případ a když zbude čas, snad i zachránit lidstvo, nebo alespoň několik krasavic. Novinkou oproti předchozím dílům je grafika, která je založená na principu cel-shadingu, díky čemuž vypadá jakoby kreslená.

Oproti PC verzi navíc obsahuje možnost zobrazení návodu, možnost zobrazení aktivních míst v lokaci a aktivních předmětů v inventáři, tutoriál a dva režimy ovládání – klasickým kurzorem nebo pouze dotykově.

Úvodní část hry je zdarma, poté máte možnost dokoupit si plnou verzi. Budeme rádi pokud nás koupí podpoříte, abychom se mohli pustit třeba i do dalších dílů.

-45 interaktivních postav
-280 minut skvělého dabingu předních českých komiků
-35 lokací v různých prostředích
-vynikající stylová grafika
-velké množství předmětů
-zajímavá detektivní zápletka
-logické úkoly
-kvalitní hudba a zvuky
-dva druhy ovládání - klasickým kurzorem a dotykově

Prosíme všechny, kterým hra nějak nefunguje, nebo mají nějaký jiný problém, aby psali na zimasoftware@seznam.cz. Pokud se od vás objeví špatná recenze s tím, že něco nefunguje, není možně se s vámi spojit a řešit to. Není bohužel v našich silách mít odzkoušenou hru na všech možných zařízeních.
One of the most popular games released in Bohemia. With unforgettable dubbing of Ludek Sobota, Zdenek Izer and Bohdan Tuma.

The story revolves around time travel again. You visit several time periods in the game. At Pankrác you will find a mysterious package missing the address of the sender and a new case of the legendary Czech police Pankrác! It is time to plunge into another crazy case, and when there is time left, perhaps to save mankind, or at least some beauties. A novelty compared to previous works is the graphic, which is based on the principle of cel-shading, which makes it look like a cartoon.

In addition to the PC version, it also includes the ability to display instructions, the ability to view active locations in the location and active items in inventory, tutorial and two control modes - classic cursor or just touch.

The introductory part of the game is free, then you can buy a full version. We will be happy if you support us by purchasing, so that we can even go to other parts.

-45 interactive characters
-280 minutes of great dubbing by leading Czech comedians
-35 locations in different environments
-excellent stylish graphics
- A large number of items
- Interesting detective plot
-logical tasks
-High quality music and sounds
-Two kinds of controls - classic cursor and touch

We kindly ask everyone who does not play the game or have any other problem to write on zimasoftware@seznam.cz. If you get a bad review saying that something doesn't work, you can't contact you and deal with it. Unfortunately, it is not our best to have a tested game on all possible devices.
Read more
Collapse
4.0
150 total
5
4
3
2
1
Loading…

What's New

Prvotní verze
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
June 13, 2019
Size
2.6M
Installs
10,000+
Current Version
1.02
Requires Android
2.1 and up
Content Rating
Teen
Sexual Themes
Interactive Elements
In-Game Purchases
In-app Products
$2.99 per item
Permissions
Offered By
Zima software
Developer
Martin Zima Neústupného 1841 Praha 13, 15500
©2021 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.