MEDDI app

4.0
128 reviews
10K+
Downloads
Content rating
Everyone
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image

About this app

The MEDDI app is a telemedicine app for everyone. The MEDDI app is a borderless medicine that gives you access to healthcare. Whether you are looking for a doctor, trainer or therapist, we are here for you.

The MEDDI app is fully connected to Apple HealthKit and thus allows you to easily connect all smart devices to the MEDDI app and use them really smartly. You can share data from wearables with doctors, sharing is completely under your control.
Updated on
Jan 19, 2024

Data safety

Safety starts with understanding how developers collect and share your data. Data privacy and security practices may vary based on your use, region, and age. The developer provided this information and may update it over time.
No data shared with third parties
Learn more about how developers declare sharing
This app may collect these data types
Personal info and Health and fitness
Data is encrypted in transit
You can request that data be deleted

Ratings and reviews

4.0
128 reviews
Gof Ai
November 29, 2022
Useless ID is required. I am not going to put that sort of thing online... not even insurance card is enough... Have fun when it is hacked and you have loan I guess...
Did you find this helpful?
MEDDI hub
June 7, 2023
Dobrý den, data k vyplnění jsou nutná, jelikož se spojujete s reálnými lékaři. Naše aplikace je 100 % bezpečná. Na stránkách www.meddi.com se můžete dočíst, že jsme například držitelé ISO27000 a dodržujeme nařízení GDPR. Děkujeme a přejeme pěkný den
Dalibor Veselý
January 16, 2024
Super aplikace, do pár minut jsem se spojil s lékařem a vydal mi erecept na lék, který jsem potřeboval. Vše fungovalo bez problémů, doporučuji.
Did you find this helpful?
MEDDI hub
January 22, 2024
Děkujeme za vaši recenzi.
Jan Pokorný
April 24, 2023
Z čumění do selfie kamery prý zvládne změřit okysličení krve a krevní tlak se "100% přesností" (ano, opravdu tohle tvrdí). Dávám jednu hvězdičku, protože očekávám že mi z ksichtu změří ještě minimálně krevní cukr a tuhost stolice!
2 people found this review helpful
Did you find this helpful?
MEDDI hub
June 7, 2023
Dobrý den pane Pokorný, Vyzkoušejte prosím naší aplikaci a budete příjemně překvapen. Každému nabízíme jedno měření zdarma. A změřit toho můžete mnohem více. Pěkný den Tým MEDDI

What's new

Opravy chyb a vylepšení uživatelské zkušenosti